بازداشت حامیان طالبان در ایران

© Photo / FB/Abu Moslim Shirzad / بازداشت حامیان طالبان در ایران
بازداشت حامیان طالبان در ایران - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
نزده نفر از افرادی که روز عید قربان در پارک ملت اقدام به تجمع غیرقانونی کرده و پرچم طالبان را به نمایش گذاشتند، بازداشت شدند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از منابع در ایران، پولیس ایران اعلام کرده است که 19 نفر از افرادی که روز عید قربان در پارک ملت اقدام به تجمع غیرقانونی کرده و پرچم طالبان را به نمایش درآورده بودند، بازداشت شدند.

واکنش‌ صفحات اجتماعی به بیرق طالبان در ترکیه و ایران - اسپوتنیک افغانستان
واکنش‌ صفحات اجتماعی به بیرق طالبان در ترکیه و ایران

به گزارش باشگاه خبرنگاران پویا رئیس پولیس تهران در این رابطه گفت: "همه ساله در روز عید قربان عزیزان افغانستانی که بعضاً به صورت غیرقانونی نیز وارد کشور شدند با حضور در میدان آزادی این روز را به یکدیگر تبریک می‌گویند. در روز عید قربان امسال نیز به علت پوشش انتظامی میدان آزادی برخی از این افراد در پارک ملت تجمع کردند که پلیس به سرعت در محل حضور پیدا کرد و 19 نفر از این افراد را بازداشت کردیم."
رحیمی با بیان اینکه پولیس بلافاصله وارد عمل شد، گفت: "با تحقیقات انجام شده 19 نفر از این افراد بازداشت شدند. که از این میان پنج نفر از آنها از عوامل اصلی، تهیه‌کنندگان پرچم، تهیه تصاویر و انتقال تصاویر به شبکه‌های معاند بودند."
این درحالیست که سخنگوی وزارت خارجه افغانستان در واکنش به این عمل‌ها می‌گوید که جنبش های تحت حمایت طالبان در این کشورها باید متوقف شود. به گفته وی، این فعالیت‌ها دخالت در روند صلح افغانستان است.
گران هیواد، سخنگوی وزارت امور خارجه، گفت: "روند صلح که دولت افغانستان و مردم افغانستان از او حمایت می‌کنند او را در عمل نیز حمایت کنند و از تحرکاتی که می‌تواند این روند را صدمه برساند و این تحرکات در کشورهای آنها سازمان‌دهی می‌شود جلوگیری کنند".
مقامات در افغانستان می‌گویند که حمایت از چنین جنبش هایی به عنوان دخالت در امور داخلی افغانستان تلقی می‌شود.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала