افشای فایل صوتی گفت و گوی تیلیفونی ترامپ درباره نمادهای دوره برده‌داری امریکا

© AFP 2023 / Sebastian Smithافشای فایل صوتی گفت و گوی تیلیفونی ترامپ درباره نمادهای دوره برده‌داری امریکا
افشای فایل صوتی گفت و گوی تیلیفونی ترامپ درباره نمادهای دوره برده‌داری امریکا - اسپوتنیک افغانستان
عضو شوید
رئیس جمهور امریکا در یک گفت و گوی تیلیفونی با افتخار درباره پشتیبانی هایش از نمادهای دوره برده داری سخن می زند.
ترامپ: گزارش مربوط به تبانی روسیه با طالبان فریبی بیش نیست   - اسپوتنیک افغانستان
ترامپ: گزارش مربوط به "تبانی" روسیه و طالبان فریبی بیش نیست

به گزارش اسپوتنیک به نقل از فارس، نیویورک تایمز فایلی صوتی از مکالمه تیلیفونی رئیس‌جمهور امریکا با رئیس کمیته امور نیروهای مسلح سنا منتشر کرد که در آن با افتخار درباره حمایت‌هایش از نمادهای دوره برده‌داری در این کشور سخن می‌گوید.

دونالد ترامپ رئیس‌جمهور امریکا که به کرات درخواست‌ها برای تغییر نام پایگاه‌های نظامی و همچنین برچیدن مجسمه‌ها و بناهای یادآور دوره برده‌داری مخالفت کرده است، در یک تماس تیلیفونی با یک عضو ارشد جمهوری‌خوای سنای امریکا با افتخار گفته که او حدود ۹۵ هزار بار توییت‌هایی در حمایت از تاریخ «کنفدراسیون امریکا» و دوره برده‌داری بازنشر داده است.

همزمان با ادامه اعتراض‌ها در امریکا به خشونت و تبعیض‌های نژادپرستانه و ساختاری در این کشور و حملات معترضان به نمادهای یادآور دوره برده‌داری، روزنامه نیویورک تایمز فایلی صوتی از مکالمه دونالد ترامپ رئیس‌جمهور این کشور با رئیس جمهوری‌خواه کمیته امور مسلح سنای امریکا منتشر کرده که در آن دونالد ترامپ از کارنامه خود در حمایت از «تاریخ کنفدراسیون امریکا» صحبت کرده است.

«کنفدراسیون‌های ایالات جنوبی امریکا» مجموعه‌ای از ایالت‌های جنوبی بودند که پس از پیروزی «آبراهام لینکلن» در انتخابات ریاست‌جمهوری ۱۸۶۰ میلادی، جدایی خود را از ایالات متحده امریکا اعلام کردند. این ایالت‌ها حامی ابقای برده‌داری بودند اما سرانجام در جنگ‌های داخلی آمریکا شکست خوردند.

کاربرد پرچم این کنفدراسیون و نمادهای آن مانند مجسمه رهبران آن در شهرهای جنوبی امریکا از مسایل جنجالی در این کشور است. مخالفان کنفدراسیون، این نمادها را میراث برتر‌ی‌جویی نژادی می‌دانند ولی بعضی از ساکنان ایالات جنوبی، با رد این موضوع آن را یادبود اجدادشان تلقی می کنند.

بر پایه فایل صوتی که نیویورک تایمز منتشر کرده، ترامپ در مصاحبه با جیمز اینهوف رئیس کمیته امور مسلح سنای امریکا گفت: «من حدود 95000 توییت مثبت درباره (حمایت از تاریخ کنفدراسیون) بازنشر دادم و این میزان زیادی است».

به گزارش این روزنامه، اینهوف سناتور جمهوری‌خواه و 85 ساله چهارشنبه شب حین حضور در رستوران «تراتوریا البرتو» پایتخت امریکا با تماس ترامپ مواجه شد و برای شنیدن بهتر اظهارات رئیس‌جمهور، صدای او را روی بلندگو قرار داد که این موضوع سبب شد برخی افراد حاضر در رستوران مکالمه‌شان را بشنوند.

ترامپ در این گفت‌و‌گوی تیلیفونی با سناتور ایالت «اُوکلاهما» از او درباره عدم تغییر نام پایگاه‌های نظامی امریکا که اسامی فرماندهان دوره کنفدراسیون روی آنها صحبت کرد و اینهوف به او اطمینان داد که نام این پایگاه‌ها تغییر نخواهد کرد.

رئیس‌جمهور امریکا از اینهوف پرسید: «آیا ما قرار است نام رابرت ای لی (فرماندهان ارشد نظامی دوره کنفدراسیون) را حفظ خواهیم کرد؟».

رئیس کمیته امور مسلح سنای امریکا با بیانی این جملات به ترامپ اطمینان خاطر داد: «تنها به من اعتماد کن من کاری می‌کنم که این موضوع محقق شود».

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала