استخدام عاجل طیاره جنگی روسیه در مقابل طیاره امریکائی

© Photo / U.S. European Commandرهگیری طیاره امریکائی اکتشافی توسط سو-27
رهگیری طیاره امریکائی اکتشافی توسط سو-27 - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
طیاره سو-27 برای رهگیری طیاره اکتشافی امریکا در بحیره سیاه عاجل پرواز نمود و طیاره امریکا مجبور شد مسیر خود را تغییر دهد.

به گزارش اسپوتنیک، مرکز اداره دفاع ملی روسیه خبر داده است که طیاره شکاری سو-27 روسیه غرض رهگیری طیاره اکتشافی "پاسیدون" در قلمرو آب های آزاد بحیره سیاه عاجل استخدام گردید.  

در خبر آمده است که به تاریخ 27 جولای قوای دافع هوا روسیه در قلمرو آزاد بحیره سیاه ولی در نزدیکی سرحدات بحری روسیه کشف گردید که عاجل برای رهگیری آن طیاره شکاری سو-27 استخدام گردید. حمله طیاره به طیاره امریکائی در فاصله امنیتی نزدیک شد و طیاره امریکائی را شناسائی نمود که طیاره کشف نوع "پاسیدونР-8А" بود.

نزدیک شدن طیاره سو-27 به طیاره اکتشافی امریکائی - اسپوتنیک افغانستان
تعقیب طیاره نظامی امریکائی توسط سو-27

وزارت دفاع روسیه خبر داد که بعد از نزدیک شدن طیاره شکاری روسیه، طیاره امریکا مسیر خود را تغییر داد و سو-27 نیز به پایگاه برگشت.

تمام مانور این پرواز مطابق قوانین بین المللی صورت گرفت، سرحدات روسیه نیز نقض نگردید.   

قابل یادآوری است که چندی قبل وزارت دفاع روسیه خبرداده بود که طیاره سو27 روسی برای ردیابی طیاره اکتشافی امریکا در حریم هوائی بحیره بالتیک استخدام گردید که در آنجا طیاره امریکائی مصروف وظایف اکتشافی بود.
وزارت دفاع روسیه خبر داده است که برای تعقیب P-8a Poseidon طیاره اکتشافی امریکائی طیاره شکاری سو-27 استخدام شد. این مانور مطابق قانون صورت گرفت و هیچ نورم قوانین بین المللی نقض نگردید.
پیش از این وزارت دفاع از ردیابی طیاره نظامی اکتشافی سویدن خبر داده بود که بدون روشن نمودن ترانسپوندر در حریم هوائی بحیره بالتیک پرواز داشت.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала