بیرون‌شدن نیروهای نظامی خارجی از دو ولسوالی ناامن ننگرهار

CC BY 2.0 / The U.S. Army / Returning to baseبیرون‌شدن نیروهای نظامی خارجی از دو ولسوالی ننگرهار
بیرون‌شدن نیروهای نظامی خارجی از دو ولسوالی ننگرهار - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
مقام‌های محلی در ولایت ننگرهار تایید می‌کنند که نظامیان خارجی از ولسوالی‌های اچین و هسکه‌مینه این ولایت خارج شده و مسوولیت را به نیروهای امنیتی افغان واگذار کرده اند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرگزاری آوا، عطاالله خوگیانی، سخنگوی والی ننگرهار امروز (پنجشنبه، دوم اسد) گفت که نیروهای ناتو و امریکایی، دو روز قبل از مامند دره ولسوالی اچین و مربوطات ولسوالی هسکه‌مینه بیرون شده اند.

31 طالب به شمول 13 پاکستانی در ننگرهار کشته شدند - اسپوتنیک افغانستان
31 طالب به شمول 13 پاکستانی در ننگرهار کشته شدند

آقای خوگیانی افزود که نیروهای خارجی، مسوولیت امنیت این دو ولسوالی را به نظامیان حکومت افغانستان انتقال داده اند.
اما خیرمحمد، فرمانده پولیس محلی در ولسوالی اچین می‌گوید که نیروهای خارجی، حدود یک و نیم ماه قبل از این ولسوالی بیرون شدند.
او افزود: "نخست خارجی‌ها بیرون شدند و پس از عید سعید فطر، نیروهای افغان هم خارج شدند، اما در آن مرکز بزرگ شان هیچ چیزی که قابل استفاده باشد، به جا نگذاشته اند."
به گفته فرمانده پولیس محلی ولسوالی اچین، پس از خروج نیروهای ناتو و افغان از مربوطات ولسوالی اچین، تحرکات طالبان در محل افزایش یافته و فقط پولیس محلی با در مقابل آن گروه می‌جنگد.

قابل ذکر است که ولسوالی‌های اچین و هسکه‌مینه از مناطق ناامن ولایت ننگرهار شمرده می‌شود که در ولسوالی اچین نیروهای امریکایی بزرگترین بمب غیر هسته‌ای "مادر بمب‌ها" را علیه تروریستان داعش استفاده کرده بود.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала