عضو مجلس امریکا افغان‌ها را "نسل ویرانی" خواند

CC BY-SA 2.0 / Lorie Shaull / Ilhan Omarعضو مجلس امریکا افغان‌ها را "نسل ویرانی" خواند
عضو مجلس امریکا  افغان‌ها را نسل ویرانی خواند - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
الهان عمر عضو مسلمان مجلس نمایندگان آمریکا با انتقاد از جنگ افغانستان در توییتی گفته است که ما تقریبا 20 سال در جنگ افغانستان بوده ایم. این نسل ویرانیست.

به گزارش اسپوتنیک، الهان عمر عضو مجلس ایالات متحده آمریکا با انتقاد از جنگ نیرو های آمریکایی در افغانستان؛ با اشاره به افغان‎ها می‌گوید، این نسل ویرانی است، نسلی که در آن نیروهای ما بدون هیچ گونه استراتژی خروج و بازگشت به جنگ اعزام و کشته شدند.

خانم عمر نوشته: امروز من اصلاحیه ای پیشنهادی برای پایان دادن به درگیری مان در جنگ افغانستان ارائه می دهم. ما باید یک جدول زمانی مشخص و یک هدف روشن داشته باشیم تا به طولانی ترین جنگ کشورمان پایان دهیم.

عواقب شانتاژ هستوی سعودی برای غرب  - اسپوتنیک افغانستان
طرح تازه کنگره آمریکا برای خروج نیروهای آن کشور از افغانستان

او نوشته است که 7 سال پیش نیز چنین اصلاحیه ای ارائه شد و اکثریت به آن رای دادند، اما هفت سال است که سربازان ما کشته می شوند و ما درگیر رفتن یا ماندن هستیم.

این عضو مجلس ایالات متحده همچنین نوشته است که حتی یک دقیقه دیگر از جنگ ارزش به خطر انداختن نیروهای ما را ندارد. پایان دادن به حضور نظامی به معنای پایان یافتن تعهد ما به افغانستان نیست.  ما به یک برنامه صلح نیاز داریم که تمامی جوانب دیپلماسی و جامعه مدنی را در بر بگیرد.

در ایالات متحده آمریکا جناح‌های مختلفی وجود دارد که شماری از آنان مخالف حضور نظامی کشورشان هستند و شماری دیگر موافق. اما با این حال دولت امریکا تصمیم گرفته است که نظامیانش را در افغانستان کم کند.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала