لایحه پیشنهادی کنگره آمریکا در پاسخ به "تبانی" روسیه و طالبان

© AP Photo / Susan Walsh / لایحه پیشنهادی کنگره آمریکا در پاسخ به "تبانی" روسیه و طالبان
لایحه پیشنهادی کنگره آمریکا در پاسخ به تبانی روسیه و طالبان - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
دو تن از اعضای دموکرات کنگره ایالات متحده نخستین لایحه‌ی را در پاسخ به گزارش "تبانی" روسیه و طالبان علیه نظامیان آمریکایی در افغانستان، فراهم نمودند.

به گزارش اسپوتنیک، اعضای کنگره آمریکا لایحه جدیدی را ارائه نمودند که  بر اساس آن سازمان اطلاعات ملی آمریکا موظف است تا گزارش های مربوط به فعالیت کشورهای غیر متخاصم علیه نظامیان آمریکایی را تا حداکثر 14 روز به کنگره اطلاع دهند.

این لایحه ارسال شده به کنگره آمریکا در پاسخ به گزارش های مربوط به "تبانی" روسیه و طالبان علیه سربازان ارتش آمریکا در افغانستان به ابتکار دو تن از اعضای دموکرات کنگره آمریکا استفانی مورفی و جو کانینگهام؛ فراهم شده است.

پاتروشف: روسیه هرگز با طالبان در افغانستان همکاری نکرده  - اسپوتنیک افغانستان
پاتروشف: ادعای "تبانی" روسیه و طالبان را می توان یا بی کفایتی یا دروغ عمدی خواند

 بر اساس لایحه مربوط، مدیر سازمان اطلاعات آمریکا موظف است هنگامی که او کاملا یا حتا به طور متوسط اطمینان دارد  که یک دولت خارجی غیر متخاصم، به دنبال اقداماتی علیه نظامیان آمریکایی " کشتن و یا آسیب رساندن آنها" است، بدون معطلی کنگره آمریکا را مطلع سازد.

 بنا بر گزارش، این اولین لایحه ای است که در پاسخ به اظهارات سازمان "معتبر" اطلاعاتی آمریكا در مورد "تبانی" روسیه و طالبان مبنی بر دادن پاداش به این گروه در بدل کشتن نظامیان آمریکایی در افغانستان؛ مطرح شده است.

یک ماه پیش، روزنامه نیویورک تایمز فاش کرده بود که افسران یکی از ادارات ستاد ارتش روسیه (موسوم به بخش گرو GRU) در معامله با طالبان در گذشته به آنها وعده داده بود که در برابر هر نظامی آمریکایی که در افغانستان به قتل برسانند، به آنان پاداش نقدی داده خواهد شد.

در ادامه، در اوایل جولای نیویورک تایمز از یک افغان نام گرفت که در مرکز این معمای پرداخت پول برای کشتن سربازان آمریکایی در افغانستان قرار دارد.

دولت روسیه این ادعاهای روزنامه نیویورک تایمز را رد کرده و دونالد ترامپ نیز این گزارش نیویورک‌تایمز را خبر "جعلی" خوانده و گفته که بی‌خبر بوده است.

دمیتری پسکوف،  سخنگوی رئیس جمهور روسیه ضمن اظهار نظر در باره مطلب منتشره در نیویورک تایمز درباره "تبانی" روسیه با طالبان گفت: این ادعاها دروغ است. پسكوف به سوال خبرنگاران دراین مورد كه آیا ترامپ در طول سال جاری میلادی با ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه در مورد این موضوع صحبت  كرده ، پاسخ منفی داد.

 

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала