اولین علامت ویروس کرونا کشف شد

© REUTERS / China Daily اولین علامت ویروس کرونا کشف شد
 اولین علامت ویروس کرونا کشف شد   - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
اولین علامت ویروس کرونا ممکن است از خارش در حفره دهان مشاهده شود.

به گزارش اسپوتنیک، آنانتیم دانشمندان اسپانیایی در آزمایشی که در مجله علمی JAMA Dermatology به چاپ رسیده، نتیجه گیری کرده است، که براساس مطالعات، در 29 درصد از بیماران تحت نظر گرفته شده، جوش بسیار در مخاط دهان مشاهده شد. این علائم حدود دو روز قبل از سایر علائم بالینی ویروس کرونا در آنها ظاهر شد.  

در حال حاضر، دانشمندان نمی توانند بگویند این علائم در بین همه بیماران چقدر گسترده است، از بسیاری جهات، این با الزامات ایمنی پیچیده است، که هنگام بررسی حفره دهان بیماران مشکل ایجاد می کند؛ این مطالعه شامل 21 بیمار 40 تا 69 ساله بود.

قربانیان ویروس در روسیه از 12 هزار گذشت - اسپوتنیک افغانستان
قربانیان ویروس در روسیه از 12 هزار گذشت

پیش از این، وزارت بهداشت روسیه هشدار داده بود که ضایعات پوستی ممکن است اولین علامت احتمالی عفونت کروناویروس باشند. درماتوز و جوش های پوستی در افراد آلوده در بخش به هفت گروه تقسیم شدند: آنژییت؛ جوش پاپولو-سنگ فرشی و گلسنگ صورتی؛ توکسیدرمی؛ کندوها؛ اریتم عفونی و جوش های شبیه سرخک؛ فوران از نوع گرمی خاردار قارچ و اکریژن. ضایعات مصنوع (تغییرات در بافت های صورت).

در حال حاضرجهان بیش از 13.8 میلیون آلوده به کرونا ویروس وجود دارد که از این تعداد بیش از 592 هزار نفر فوت کردند، 7.7 میلیون نفر دیگر بهبود یافتند.

بیشتر آلوده ها در ایالات متحده آمریکا، برازیل، هند، روسیه و پرو مشاهده شده است.   

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала