سومین کشتی کالاهای افغانستان از بندر چابهار به سوی هند حرکت کرد

© اداره ترانسپورتسومین کشتی کالاهای افغانستان از بندر چابهار به سوی هند حرکت کرد
سومین کشتی کالاهای افغانستان از بندر چابهار به سوی هند حرکت کرد - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
اداره ترانسپورت افغانستان اعلام کرد، که سومین کشتی اموال ترانزیتی کالاهای افغانستان از طریق بندر چابهار به سمت بنادر هندوستان حرکت کرده است.

ششمین محموله گندم اهدایی هند به افغانستان از بندر چابهار بارگیری شد - اسپوتنیک افغانستان
ششمین محموله گندم اهدایی هند به افغانستان از بندر چابهار بارگیری شد
به گزارش اسپوتنیک، اداره ترانسپورت روز پنجشنبه (۲۶سرطان) نوشت: به اساس تفاهم‌نامه سه جانبه چابهار میان هندوستان، افغانستان و ایران در جریان ماه سرطان سال روان در راستای اجرایی شدن این توافق‌نامه یک کشتی برای انتقال کانتینرهای حامل محصولات ترانزیتی افغانستان وارد بندر شهید بهشتی چابهار و از این بندر به مقصد هندوستان حرکت می کند.
این اداره افزوده است، که بامداد روز سه‌شنبه گذشته کشتی «اینتر سیدنی» با حدود ۷۰ «تی ای یو» کانتینر معمولی و یخچالی حامل محموله های ترانزیتی از بندر شهید بهشتی چابهار به مقصد بنادر موندرا و ناواشیوا هند حرکت کرده است.
بر اساس معلومات اداره ترانسپورت در سال های اخیر صادرات کالای هند به افغانستان از طریق بندر چابهار انجام می شود. در همین حال محموله‌های صادراتی میوه های خشک و کالای فاسد شدنی افغانستان از این بندر به هند ارسال شده است.
به گفته این اداره، ارسال محموله‌های صرفا ترانزیتی افغانستان در راستای توافق نامه سه جانبه هند، افغانستان و ایران بی سابقه است.
یادآوری می کنیم، که نخستین محموله صرفا ترانزیتی افغانستان از طریق بندر چابهار به هند حامل ۷۶ تی آی یو کانتینر حامل میوه های خشک افغانستان به تاریخ ۱۰ سرطان و دومین کشتی آن به تاریخ ۱۵ سرطان از طریق بندر چابهار ایران به هند صادر شده است.
در همین حال، گندم کمکی هند به افغانستان در حال انتقال از طریق بندر چابهار به افغانستان است و تاکنون ۵ محموله و کشتی حامل این گندم از بندر چابهار به افغانستان منتقل شده و نیز قرار است ششمین محموله این گندم به حجم ۷۵ هزار تن پس از بارگیری در هند، در جریان هفته جاری به بندر چابهار برسد.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала