محکوم شدن رهبر اخوان المسلمین به حبس ابد

© AP Photo / Ahmed Omar محکوم شدن رهبر اخوان المسلمین به حبس ابد
 محکوم شدن رهبر اخوان المسلمین به حبس ابد   - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
دادگاه تجدید نظر مصر امروز (سه شنبه) اعتراض «محمد بدیع» رهبر اخوان‌المسلمین به حکم دادگاه جنایی این کشور را رد کرد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از مصری الیوم، در حکم دادگاه جنایی مصر در سپتامبر 2018، محمد بدیع و 87 نفر دیگر به حبس ابد، 81 نفر به 15 سال حبس، 49 نفر به هفت سال، 16 نفر به 10 سال، 22 نفر به سه سال و دو نفر نیز به دو سال حبس محکوم شدند. حکم امروز دادگاه تجدید نهایی است و قابل اعتراض نیست.

این احکام در رابطه با رخداد معروف به «حوادث العدوه» که در 14 آگست 2013 رخ داد، صادر شده است. اعضای اخوان‌المسلمین متهم به حمله به مرکز پولیس شهر «العدوه» و آتش زدن آن هستند.

جنگ در یمن - اسپوتنیک افغانستان
نفوذ ترکیه با حمایت قطر در یمن

محمد بدیع پیشتر چندین بار به حبس ابد محکوم شده بود؛ در تاریخ 14 قوس سال 97 در ارتباط با پرونده حوادث دفتر ارشاد بدیع به حبس ابد محکوم شد. سال 96 نیز دادگاه فرجام‌خواهی مصر حکم حبس ابد محمد بدیع در خصوص حوادث الاسماعیلیه و قتل سه شهروند را تأیید کرد.

تا کنون احکام دیگری علیه محمد بدیع از جمله در حوادث سوئز، الاستقامه، قلیوب، یورش به زندان‌ها و اهانت به دستگاه قضایی صادره شده که بیشتر این احکام حبس ابد بوده است.

با کودتای ارتش مصر به رهبری «عبدالفتاح السیسی» علیه دولت «محمد مرسی» در سوم جون 2013 (13 جوزا 1392) تمامی رهبران اخوان‌المسلمین و شخص مرسی بازداشت و روانه زندان شدند. از آن زمان تا کنون دادگاه‌های مصر بارها اخوانی‌ها را به اعدام و حبس ابد و ده‌ها سال زندان محکوم کرده‌اند.  

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала