سیلاب مدهش در بامیان قربانی گرفت

Telegram
مقام‌های محلی در ولایت بامیان می‌گویند که در پی بارنده‌گی‌های شدید و جاری شدن سیل ناشی از آن، یک نفر در این ولایت جان باخته و خسارات هنگفت مالی به مردم وارد شده است.

 به گزارش اسپوتنیک، رئیس مبارزه با حوادث بامیان، روز سه‌شنبه، بیست‌وچهارم سرطان، با تأیید این خبر به رسانه ها گفت که حوالی ساعت7:40 شام روز گذشته بارش باران با رعد و برق در بامیان آغاز شد و سبب جاری شدن سیلاب مدهش در مرکز بامیان و ولسوالی‌های شیبر، یکه‌ولنگ، سیغان و بخش‌هایی از کهمرد شده است.

وی افزود که در پی جاری شدن سیل در دره فولادی از مرکز ولایت بامیان یک نفر کشته شده است. قربانی مرد 35 ساله‌ای به نام «ابراهیم» بوده است. یک خانم 55 ساله نیز به دلیل شدت رعد و برق شوک دیده است.

Красивые места провинции Панджшер - اسپوتنیک افغانستان
سیلاب در پنجشیر خسارات هنگفت مالی به مردم وارد کرد + ویدئو

رئیس مبارزه با حوادث بامیان گفت که سیلاب‌ها خسارات هنگفت مالی را بر مردم وارد کرده است و جاده‌ی عمومی کابل – بامیان از طریق ولایت میدان‌وردک مسدود شده است. هم‌چنان مسیر ولسوالی سیغان – بامیان نیز بسته شده است. او گفت که تلاش‌ها برای بازگشایی این مسیرها ادامه دارد.

به گفته رئیس مبارزه با حوداث بامیان که هنوز آمار نهایی از میزان خسارات وارد شده این سیلاب‌ها مشخص نشده است و تیم‌های سروی برای بررسی آن به ساحه رفته است.

روز گذشته ولایت پنجشیر نیز شاهد بارنده‌گی شدید و جاری شدن سیلاب بود که خسارات هنگفتی مالی را به مردم وارد کرد، اما تلفات جانی در پی نداشت.

 

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала