تایید حکم حبس ابد برای رهبر اخوان‌المسلمین مصر و ۸۷ متهم دیگر 

© REUTERS / Asmaa Waguihتایید حکم حبس ابد برای رهبر اخوان‌المسلمین مصر و ۸۷ متهم دیگر 
تایید حکم حبس ابد برای رهبر اخوان‌المسلمین مصر و ۸۷ متهم دیگر  - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
دادگاه تجدیدنظر مصر حکم حبس ابد برای رهبر اخوان‌المسلمین و ۸۷ متهم دیگر را تأیید کرد. 

محکوم شدن ۷۵ عضو گروه اخوان المسلمین مصر به اعدام - اسپوتنیک افغانستان
محکوم شدن ۷۵ عضو گروه اخوان المسلمین مصر به اعدام
به گزارش اسپوتنیک به نقل از فارس، دادگاه تجدید نظر مصر امروز (سه شنبه) اعتراض محمد بدیع رهبر اخوان‌المسلمین به حکم دادگاه جنایی این کشور را رد کرد.

به نوشته وبگاه مصری الیوم، در حکم دادگاه جنایی مصر در سپتامبر ۲۰۱۸، محمد بدیع و ۸۷ نفر دیگر به حبس ابد، ۸۱ نفر به ۱۵ سال حبس، ۴۹ نفر به هفت سال، ۱۶ نفر به ۱۰ سال، ۲۲ نفر به سه سال و دو نفر نیز به دو سال حبس محکوم شدند. حکم امروز دادگاه تجدید نهایی است و قابل اعتراض نیست.

این احکام در رابطه با رخداد معروف به «حوادث العدوه» که در ۱۴ آگوست ۲۰۱۳ رخ داد، صادر شده است. اعضای اخوان‌المسلمین متهم به حمله به مرکز پلیس شهر «العدوه» و آتش زدن آن هستند.

محمد بدیع پیشتر چندین بار به حبس ابد محکوم شده بود؛ در تاریخ ۱۴ آذر سال ۹۷ در ارتباط با پرونده حوادث دفتر ارشاد بدیع به حبس ابد محکوم شد. سال ۹۶ نیز دادگاه فرجام‌خواهی مصر حکم حبس ابد محمد بدیع در خصوص حوادث الاسماعیلیه و قتل سه شهروند را تأیید کرد.

تا کنون احکام دیگری علیه محمد بدیع از جمله در حوادث سوئز، الاستقامه، قلیوب، یورش به زندان‌ها و اهانت به دستگاه قضایی صادره شده که بیشتر این احکام حبس ابد بوده است.

با کودتای ارتش مصر به رهبری «عبدالفتاح السیسی» علیه دولت «محمد مرسی» در سوم ژوئن ۲۰۱۳ (۱۳ خرداد ۱۳۹۲) تمامی رهبران اخوان‌المسلمین و شخص مرسی بازداشت و روانه زندان شدند. از آن زمان تا کنون دادگاه‌های مصر بارها اخوانی‌ها را به اعدام و حبس ابد و ده‌ها سال زندان محکوم کرده‌اند.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала