طالبان: اشرف غنی برای ترویج فرهنگ غیردینی در افغانستان تلاش دارد

© @/twitter.comرایزنی رئیس جمهور غنی با رهبری بانک جهانی
رایزنی رئیس جمهور غنی با رهبری بانک جهانی - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
طالبان که به عدم آتش‌بس و آزادی تمام زندانیانش تأکید دارد با انتشار مطلبی در وبسایت رسمی این گروه مدعی شد که رئیس جمهور افغانستان برای ترویج فرهنگ غیردینی در این کشور تلاش می‌کند.

 به گزارش اسپوتنیک، گروه طالبان که آتش‌بس با دولت افغانستان پیش از مذاکرات بین‌الافغانی را تسلیم شدن برابر دولت می‌داند و بر آزادی همه زندانیانش پیش از گفت‌وگوها تأکید دارد کابل را به سرکوب شعائر دینی در افغانستان متهم کرد.

رایزنی رئیس جمهور غنی با رهبری بانک جهانی - اسپوتنیک افغانستان
غنی: طالبان خلاف تعهد به صلح عمل می‌کنند

طالبان با انتشار مطلبی در وبسایت رسمی این گروه مدعی شد که دولت افغانستان فرهنگ، ارزش‌ها و اخلاق غیراسلامی را بر مردم این کشور تحمیل می‌کند.

این مطلب همچنین با "سکولار" خواندن رئیس جمهور افغانستان می‌افزاید که اشرف غنی از آغاز حاکمیتش برای ترویج و رونق فرهنگ غیردینی بسته است.

طالبان در حالی این اتهامات را مطرح می‌کند که این گروه در آستانه مذاکرات بین‌الافغانی قرار دارد و سخنگوی طالبان نیز اخیراً با رد درخواست دولت برای برقراری آتش‌بس پیش از آغاز گفت‌وگوها گفت: «اگر کسی می‌خواهد که اول جنگ متوقف شود سپس مذاکرات کند این درخواست غیرمنطقی می‌باشد».

اواخر ماه حمل امسال رسانه‌ها منشور منتسب به طالبان را روی خروجی قرار دادند که در آن تأکید شده بود؛ نظام آینده این کشور «امارت اسلامی» خواهد شد و رهبر طالبان نیز در انتخاب و عزل هر عضو این نظام صلاحیت کامل دارد همچنین هیچکس حق سرپیچی از تصمیم وی را ندارد. این گزارش اما توسط سخنگوی طالبان رد شد.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала