کابل؛ چهار انفجار ماین در کمتر از ده روز

© REUTERS / Parwizکابل؛ چهار انفجار ماین در کمتر از ده روز
کابل؛ چهار انفجار ماین در کمتر از ده روز  - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
در کمتر از ده روز اخیر، کابل گواۀ چهار انفجار برخاسته از ماین‌های مقناطیسی که در موترهای نیروهای دولتی جاسازی شده بودند، بوده‌است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از طلوع نیوز، این در این انفجارها، در حدود ده تن به‌شمول غیرنظامیان زخمی شده‌اند.

در تازه‌ترین رویداد، بامداد امروز شنبه موتر رئیس حقوق و تحقیقات جنایی وزارت دفاع ملی در مربوطات حوزه شانزدهم امنیتی کابل آماج یک ماین مقناطیسی قرار گرفت. در این رویداد، دو تن زخمی شده‌اند.

شهر کابل - اسپوتنیک افغانستان
صدای یک انفجار شهر کابل را لرزاند

یوسف احمدزی که برادرش در این رویداد زخمی شده‌است، از افزایش این رویدادها ابراز نگرانی می‌کند: «رییس صاحب ضربه دیده‌است. راننده و همکاران دیگر شان که زخمی شدند به چهارصد بستر انتقال شدند».

گلاجان، گواه رویداد نیز گفت: «ما را تباه کرد. هرکس که می‌میرد خانه‌اش بی‌سرنوشت می‌شود».

کابل در روزهای شنبه و چهارشنبۀ هفته پیش نیز گواه انفجارهایی بود. این انفجارها نیز بر موترهای دولتی در بخش‌هایی از حوزۀ یازدهم و حوزۀ شانزدهم صورت گرفتند. به روز جمعه نیز موتر یک کارمند امنیت ملی آماج انفجار ماین کنار مقناطیسی قرار گرفت.

پایتخت نشینان و شماری از نظامیان پیشین با نگرانی از ادامۀ این انفجارها، نهادهای امنیتی و استخباراتی را به ناکامی و ناتوانی در جلوگیری از چنین رویدادها متهم می‌سازند.

جاوید کوهستانی، نظامی پیشین گفت: «عامل اصلی انفجارهای اخیر در کابل، ناامنی‌ها، انفجار ماین‌های مقناطیسی، ضعف مدیریت و نبود یک استراتیژی کارامد امنیتی در نهادهای امنیتی افغانستان است. فساد در حکومت باعث این شده‌است که حتا نظامیان امنیت خودشان را تأمین کرده نمی‌توانند».

در همین حال، برای چهارمین روز پی‌هم هیچ نهاد امنیتی برای پاسخ‌گویی دربارۀ رویدادهای امنیتی حاضر به پاسخ‌گویی نشد.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала