آزادی یک گروه دیگر زندانیان دولتی از سوی طالبان

© Photo / twitter/ Zabihullah (..ذبـــــیح الله مآزادی یک گروه دیگر زندانیان دولتی از سوی طالبان
آزادی یک گروه دیگر زندانیان دولتی از سوی طالبان - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
گروه طالبان اعلام کرده است که در ادامه‌ی روند رهایی زندانیان دولت افغانستان، 15 زندانی نیروهای دفاعی و امنیتی توسط این گروه آزاد شده‌اند.

به گزارش اسپوتنیک، سهیل شاهین سخن‌گوی دفتر سیاسی طالبان در قطر در توییتی گفته است که این تعدادی زندانیان پنجشنبه (9جولای) از زندان این گروه در ولایت غور آزاد شده‌اند.

سخنگوی گروه طالبان نیز افزوده است که پس از رهایی 15 نظامی افغانستان به آنها کمک صورت گرفته است.


طالبان پیش از این نیز گفته بودند که در چندین مرحله، 737 زندانی دولت افغانستان را در ولایات مختلف کشور آزاد کرده‌اند. دولت افغانستان اما گفته است که طالبان تاکنون 616 زندانی رها کرده‌اند که از این میان بیشتر آنان نیروهای امنیتی و دفاعی می‌باشند.
جاوید فیصل، سخنگوی دفتر شورای امنیت ملی گفته است که متباقی این 616 نفر غیرنظامی‌اند.
گفتنی است که بر اساس توافق‌نامه‌ صلح آمریکا و طالبان که سال گذشته در قطر به امضا رسید، باید 5 هزار زندانی طاالبان در بدل یک هزار زندانی دولت افغانستان آزاد شوند.
رهایی زندانیان از سوی طالبان و دولت افغانستان بر اساس توافق‌نامه‌ی صلح آمریکا و طالبان که در دهم حوت سال گذشته در دوحه امضا شد، صورت می‌گیرد.
دولت افغانستان تاکنون چهار هزار و 19 زندانی طالبان را رها کرده و مطابق توافق‌نامه باید پنج‌هزار زندانی طالب در ازای یک‌هزار زندانی دولت افغانستان از زندان‌های دو طرف آزاد شوند.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала