آمریکا رسماً از سازمان بهداشت جهانی خارج شد

© REUTERS / Leah Millisترامپ کنگره را از خروج رسمی از سازمان جهانی بهداشت مطلع ساخت
ترامپ کنگره را از خروج رسمی از سازمان جهانی بهداشت مطلع ساخت - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
رئیس جمهور آمریکا با ارسال اطلاعیه‌ای رسمی کنگره ایالات متحده را در مورد خروج این کشور از سازمان بهداشت جهانی مطلع ساخت.

به گزارش اسپوتنیک، سناتور «باب منندز» عضو ارشد کمیته روابط خارجی سنای آمریکا روز سه‌شنبه در پیامی توئیتری اعلام کرد که دولت ترامپ خروج رسمی آمریکا از سازمان بهداشت جهانی را به اطلاع کنگره رسانده است.

سناتور باب منندز در حساب کاربری رسمی خود در توئیتر اعلام کرد: «کنگره اطلاعیه‌ای را دریافت کرده است که نشان می‌دهد رئیس‌جمهور ایالات متحده [دونالد ترامپ] رسماً ایالات متحده را در بحبوحه یک همه‌گیری [کرونا] از سازمان بهداشت جهانی خارج کرده است.»

وی افزود: «اینکه واکنش ترامپ به شیوع کووید-19 را سردرگم و غیرمنسجم بنامیم، حق مطلب را ادا نمی‌کند. این کار [خروج از سازمان بهداشت جهانی] از منافع و جان آمریکایی‌ها حفاظت نمی‌کند، بلکه آمریکایی‌ها را بیمار و تنها باقی می‌گذارد.»

ترامپ: از چین به خاطر کرونا بیشتر از پیش عصبانی هستم - اسپوتنیک افغانستان
ترامپ: از چین به خاطر کرونا "بیشتر از پیش" عصبانی هستم

این در حالی است که دفتر رسانه‌ای آنتونیو گوترش، دبیر كل سازمان ملل متحد اعلام کرد که تصمیم آمریکا در خصوص خروج از سازمان بهداشت جهانی از تاریخ 6 جون سال 2021 اجرایی خواهد شد.

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، خروج رسمی این کشور از سازمان جهانی بهداشت را اعلام کرد. دونالد ترامپ پیش تر این سازمان را به سوء مدیریت و نداشتن استقلال عمل در برابر چین متهم کرده و با دادن یک ضرب‌ا‌لاجل 30 روزه خواستار اصلاحات جدی  در این سازمان شده بود. آمریکا با پرداخت  سالانه حدود مبلغ 400 میلیون دالر به سازمان جهانی بهداشت، بزرگترین تامین کننده مالی این سازمان بود.

رئیس جمهوری آمریکا سوءمدیریت و اعتماد بیش از حد سازمان جهانی بهداشت نسبت به چین را عامل شیوع بیماری کرونا در جهان دانست

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала