انتقالات افغانستان از طریق خطوط آهن 30 درصد افزایش یافته است

© Fotolia / Herreneck انتقالات افغانستان از طریق خطوط آهن 30 درصد افزایش یافته است
 انتقالات افغانستان از طریق خطوط آهن 30 درصد افزایش یافته است - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
در 6 ماه اول سال مالی گذشته، یک ‌میلیون و 300 هزار تُن اموال تجارتی و مواد غذایی از طریق خطوط آهن حیرتان – مزارشریف، تورغندی و آقینه انتقال یافته بود.

به گزارش اسپوتنیک، در اعلامیه‌ی اداره راه آهن افغانستان که امروز (دوشنبه، 16 سرطان) منتشر شده، آمده است که در 6 ماه اول سال مالی گذشته، یک ‌میلیون و 300 هزار تُن اموال تجارتی و مواد غذایی از طریق خطوط آهن حیرتان – مزارشریف، تورغندی و آقینه انتقال یافته بود.

معلومات این اداره نشان می‌دهد که این رقم در شش ماه اول سال مالی 1399 به نزدیک به یک‌میلیون و 800 هزار تُن رسیده است.

در اعلامیه آمده است: «با آن‌که محدودیت‌های ناشی از ویروس کرونا بخش‌هایی از ترانسپورت کشور را متأثر کرده، اما بر روند انتقالات از طریق خطوط آهن تأثیر منفی نگذاشته و انتقالات به‌صورت منظم و بدون وقفه صورت گرفته است».

 هزار تُن اموال تجارتی از طریق خط آهن وارد شد  - اسپوتنیک افغانستان
هزار تُن اموال تجارتی از طریق خط آهن وارد افغانستان شد

اداره خط آهن افزوده است که این اداره تلاش کرده تا با روی‌دست گرفتن تدابیر لازم، حمل‌ونقل از طریق خطوط آهن به‌صورت منظم انجام شود تا از یک طرف به خواست تاجران پاسخ داده شود و از طرفی دیگر از کمبود مواد اولیه در بازارهای کشور جلوگیری شود.

افغانستان در حال حاضر از طریق خطوط آهن حیرتان – مزارشریف، تورغندی و آقینه با کشورهای ترکمنستان، ازبکستان، قزاقستان، چین، آذربایجان و روسیه وصل است و از طریق این خطوط آهن اموال تجارتی وارد کشور می‌شود.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала