ترامپ به دنبال روش‌های نو برای پیام رسانی پیام‌هایش

© REUTERS / Jonathan Ernstترامپ به دنبال روش‌های نو برای پیام رسانی پیام‌هایش
ترامپ به دنبال روش‌های نو برای پیام رسانی پیام‌هایش - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
رئیس جمهور امریکا پس از واکنش برخی شبکه های اجتماعی به پیام های تحریک آمیزش حالا به دنبال روش های تازه برای پیام رسانی پیام هایش است. 
تویتر ویدیوی سخنان ترامپ درباره مرگ فلوید را پاک کرد - اسپوتنیک افغانستان
تویتر ویدیوی سخنان ترامپ درباره مرگ فلوید را پاک کرد

به گزارش اسپوتنیک به نقل از فارس، روزنامه گاردین در گزارشی نوشته واکنش‌های شدید رسانه‌های اجتماعی به پیام‌های دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور امریکا، وی را مجبور کرده در جست‌وجوی روش‌های جدیدی برای انتقال پیام خود باشد. 

به نوشته وبگاه گاردین، رسانه‌های اجتماعی توئیتر، فیس‌بوک، رِدیت و دیگر رسانه‌های مجازی علیه لفاظی‌های رئیس‌جمهور امریکا اقدام کرده‌اند. 

گاردین در ادامه نوشت، واکنش رسانه‌های اجتماعی به پیام‌های ترامپ که وی را مجبور کرده روش‌های دیگری را برای انتقال پیام خود قبل از انتخابات ریاست‌ جمهوری در ماه نوامبر در نظر بگیرد، یک بد بیاری بزرگ است. 

چند هفته پس از اینکه توئیتر به چندین پیام ترامپ به دلیل داشتن محتوا‌های تحریک‌‌آمیز بر چسب زد و برخی از آنان را پنهان کرد، بِرد پارسکیل، مدیر کمپین انتخاباتی ترامپ به این شرکت هشدار داد. 

پارسکیل در پیامی توئیتری در هشدار به این رسانه مجازی نوشت: «هی توئیتر! روز‌های [عمر] تو کوتاه است». 

اما ظاهراً توئیتر در مورد هشدار وی به فکر نیفتاد و یک هفته بعد یک هشدار عمومی را به یکی از پیام‌های توئیتری ترامپ پیوست کرد و دلیل آن را نقض سیاست‌های این رسانه اجتماعی در مورد رفتار سوء‌ استفاده آمیز دانست.  

ترامپ در توئیتر درباره مسائلی چون رأی‌گیری از طریق پست و اعتراضات نژادپرستی اخیر در امریکا اظهار نظر کرده که موجب ایجاد بحث‌ و جدل در این باره شده است. 

اسنپ‌چت که خدمات ارسال و دریافت تصاویر مخصوص سکوی تلفن همراه را فراهم می‌آورد ماه گذشته اعلام کرد دیگر مطالب ترامپ در صفحه اصلی این رسانه موسوم به «Discover» نمایش نخواهد داد. 

هفته گذشته نیز شبکه اجتماعی «توئیچ»، که خدمات اشتراک‌گذاری ویدیو به صورت زنده را ارائه می‌کند، حساب کاربری دونالد ترامپ را مسدود کرد.

سخنگوی این شبکه اجتماعی به روزنامه «هیل» گفته بود دلیل مسدود شدن حساب کاربری ترامپ نقض سیاست این شرکت و «رفتار نفرت‌انگیز» بوده است.

با وجود اینکه فیس‌بوک نیز به رئیس‌جمهور امریکا بسیار آسان گرفته، اعلام کرده پست‌هایی که خشونت (مردم) را تحریک کنند و به دنبال سرکوب رأی‌دهندگان باشند را حذف خواهد کرد.  

ترامپ دهم خرداد ماه دستور اجرایی لغو حمایت قانونی در پیگرد رسانه‌های اجتماعی را امضا کرد. وی همچنین به وزیر دادگستری این کشور دستور داد تا قانون بازخواست رسانه‌های اجتماعی را فعال کند.

اما اقدامات ترامپ مانعی برای تلاش رسانه‌های اجتماعی در سرکوب سخنان نفرت‌انگیز وی ایجاد نکرد؛ به‌رغم اینکه این سخنان از سوی رئیس‌جمهور امریکا مطرح شدند.   

برخی از مشاوران و متحدان ترامپ اکنون به رسانه اجتماعی «پارلر» (Parler) ملحق شده‌اند که گفته می‌شود رقیب توئیتر است.

مدیر شرکت پارلر نیز خبر داده که شمار کاربران در این رسانه‌ اجتماعی به سرعت به ۱.۵ میلیون نفر رسید. این در حالی است که فیس‌بوک ۱۷۵.۴ میلیون و توئیتر ۵۳.۵ میلیون کاربر امریکایی دارد.     

کمپین ترامپ به طور روز افزونی از اپلیکیشن‌های گوشی‌های هوشمند استفاده می‌کنند تا برای حامیان خود اخبار و سرگرمی را ارائه کنند.  

مدیر کمپین انتخاباتی ترامپ در مصاحبه‌ای با رویترز گفته: «ما همیشه در این باره نگران بوده‌ایم که توئیتر و فیس‌بوک [حساب‌های] ما را غیرفعال کنند. این (روی آوردن به رسانه‌های اجتماعی دیگر) به عنوان گزینه پشتیبان در نظر گرفته می‌شود». 

یادآوری می کنیم، که دیگر رسانه‌های اجتماعی به اندازه فیس‌بوک و توئیتر در دسترس نیستند.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала