بیدادگری کرونا در امریکا: 4 درصد جمعیت جهان با 25 درصد بیماران کرونایی 

© REUTERS / Lucy Nicholsonبیدادگری کرونا در امریکا: 4 درصد جمعیت جهان با 25 درصد بیماران کرونایی 
بیدادگری کرونا در امریکا: 4 درصد جمعیت جهان با 25 درصد بیماران کرونایی  - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
ایالات متحده امریکا تنها با 4 درصد جمعیت جهان 25 درصد بیماران کرونایی را به خود اختصاص داده است. 

به گزارش اسپوتنیک به نقل از فارس، ایالات متحده امریکا که مدت‌ها خود را چراغ امید کشورهای جهان می‌دانست اما شرایط امروز این کشور بسیار تاریک به نظر می‌رسد و این کشور در حال حاضر به کشور پیشرو در جهان در عرصه دچار شدگان و مرگ به دلیل کرونا است.

بر پایه داده های سی‌ان‌ان، شمار قربانیان ویروس کرونا در امریکا از 125 هزار نفر فراتر رفته و دچار شدگان به این ویروس نیز از 2.5 میلیون نفر بیشتر شده است.

زندگی مردم امریکا به دلیل بدترین همه‌گیری قرن به صورت برگشت‌ناپذیری تغییر کرده است و در حالی که این کشور در کشمکش بازگشایی ایالت‌ها است، شیوع کرونا بار دیگر در امریکا افزایش یافته و این بار جوانان و ایالت‌هایی را درگیر کرده که با گسترش گسترده ویروس مقابله کرده بودند.

کرونا در امریکا؛ ثبت بیش از 45 هزار بیمار جدید طی شبانه روز گذشته - اسپوتنیک افغانستان
کرونا در امریکا؛ ثبت بیش از 45 هزار بیمار جدید طی شبانه روز گذشته

شمار قربانیان ویروس کرونا در امریکا بیش از دو برابر دومین کشور در لیست تلفات ویروس کرونا است. بر اساس گزارش دانشگاه جانز هاپکینز، قربانیان ویروس کرونا در برزیل، بیش از 57 هزار نفر گزارش شده تا برزیل دومین کشور در لیست تلفات ویروس کرونا قرار بگیرد.

نکته قابل توجه این است که سران هر دو کشور امریکا و برزیل جدیت شیوع ویروس کرونا را نادیده گرفته بودند. دونالد ترامپ رئیس جمهور امریکا همچنان از پوشیدن ماسک در عموم مردم خودداری می‌کند، اقدامی که تحقیقات نشان داده می‌تواند تا حد زیادی به جلوگیری از شیوع ویروس کرونا کمک کند. از سوی دیگر، ترامپ کسب‌وکارها در امریکا را تشویق کرد تا بر خلاف دستورالعمل مقامات بهداشتی کارهایشان را از سر بگیرند این در حالی است که مقامات بهداشتی هشدار داده بودند که بازگشایی زودتر از موعد می‌تواند به افزایش موارد دچار شده به کرونا در امریکا منجر شود، موضوعی که امریکا در حال حاضر به آن دچار شده است.

ژائیر بولسونارو رئیس جمهور برزیل نیز ویروس کرونا را یک «آنفولانزای کوچک» توصیف کرده و معتقد بود که تعطیل کردن اقتصاد پیامدهای بدتری برای کشور از همه گیری ویروس کرونا به همراه خواهد داشت. وی همچنین تا مدت‌ها از پوشیدن ماسک و التزام به فاصله اجتماعی در عموم خودداری می‌کرد و به دلیل عدم گزارش صحیح شمار قربانیان ویروس کرونا در این کشور مورد انتقاد قرار گرفته است.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала