ترامپ قصد ندارد در ارتباط با گزارش‌های "تبانی" روسیه با طالبان، واکنش نشان دهد

© REUTERS / Leah Millisترامپ قصد ندارد در ارتباط با گزارش‌های "تبانی" روسیه با طالبان، واکنش نشان دهد
ترامپ قصد ندارد در ارتباط با گزارش‌های تبانی روسیه با طالبان، واکنش نشان دهد - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
رئيس جمهور امریکا قصد ندارد در ارتباط با گزارش‌های "تبانی" روسیه با طالبان، اقدامات متقابل روی دست بگیرد و این گزارش‌ها را دور از حقیقت می‌پندارد.

به گزارش اسپوتنیک، روزنامه واشنگتن پست (Washington Post) با استناد بر منابع در دولت امریکا نوشته است که دونالد ترامپ، رئیس جمهور ایالات متحده امریکا گزارش‌ها مبنی بر "تبانی" روسیه با طالبان را قابل اعتماد و ندانسته و نیازی برای اقدامات متقابل نمی‌داند، لذا "ترامپ مطمئن نیست که آیا نیاز به اقدام است یا خیر".

ترامپ: استخباراتی‌های امریکا می‌گویند که تبانی روسیه با طالبان اصلا وجود نداشته - اسپوتنیک افغانستان
ترامپ: استخباراتی‌های امریکا می‌گویند که تبانی روسیه با طالبان اصلا وجود نداشته

علاوه بر این، یکی از منابع این روزنامه گفته است که در کاخ سفید بحث‌ها جریان دارد که "تا چه حد اطلاعات فاش شود تا از شک و تردید رئیس جمهور به اطلاعات مذکور حمایت صورت بگیرد".

روزنامه نیو یارک تایمز اخیرا مقاله‌ای را منتشر کرد و در آن با ارجاع به مقامات اطلاعاتی که نام آن‌ها فاش نشده، ادعا شده بود که گویا به دونالد ترامپ یک گزارش اطلاعاتی درمورد اینکه روسیه به طالبان بخاطر کشتن سربازان امریکایی پاداش می‌دهد، ارائه شده اما ترامپ به آن واکنشی نشان نداده است.

پس از آن روزنامه واشنگتن پست نیز نوشته بود که چندین نظامی امریکایی در افغانستان بخاطر "تبانی" مسکو با طالبان، کشته شده اند.  

طالبان این گزارش را رد کرد و دونالد ترامپ نیز گفته است که هرگز چنین اطلاعاتی به او ارائه نشده است.

پس از آن سفارت روسیه در واشنگتن اعلام کرد که بخاطر این مقاله دروغین در شبکه‌های اجتماعی فراخوان‌ها "تصفیه حساب با روس‌ها" پیدا شد. دیپلومات‌های روسیه اطلاعات درمورد تهدیدها را به ارگان‌های مجری قانون و وزارت خارجه امریکا سپرده است. همچنان در وزارت خارجه روسیه این مقاله نیو یارک تایمز را جعلی نامیده اند.

ترامپ نیز به نوبه خود این مقاله را "فرمایشی" خوانده گفت که استخبارات امریکا این اطلاعات نیو یارک تایمز را معتبر نمی‌داند.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала