تدوین نقشه سیل در امریکا؛ میلیون‌ها نفر بدون خانه باقی خواهند ماند

© AP Photo / Alex Brandonتدوین نقشه سیل در امریکا؛ میلیون‌ها نفر بدون خانه باقی خواهند ماند
تدوین نقشه سیل در امریکا؛ میلیون‌ها نفر بدون خانه باقی خواهند ماند - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
دانشمندان امریکایی نقشه‌ سیل‌خیزی را در ایالات متحده امریکا برای آموزش امریکایی‌ها تدوین کرده اند.

به گزارش اسپوتنیک،  بسیاری از امریکایی‌ها نمی‌دانند که در منطقه‌ای از سیل‌های آینده زندگی می‌کنند. جهت آگاهی ساکنان، دانشمندان نقشه‌ای را تهیه کرده اند که نشان می‌دهد به دلیل تغییرات آب و هوا، طی 30 سال آینده این مناطق کاملاً زیر آب می‌شوند.

بنیاد (First Street) از بروکلین، می‌گوید که خطر وقوع سیل در ایالات متحده امریکا 70 درصد بیشتر از پیش‌بینی سازمان مدیریت بحران فدرال است «این بدان معناست که صاحبان نزدیک به 6 میلیون خانه نمی‌دانند که با چه چیزی روبرو هستند».

تغییرات آب و هوا می‌تواند به این واقعیت منجر شود که تا سال 2050 میلادی، 14.6 میلیون شی در امریکا زیر آب می‌شوند، برای این که بدانید آیا خانه شما از سیل‌های آینده در امان است، وارد این سایت شده آدرس خود را بنویسد و با پیش‌بینی فعلی آشنا شوید.

خطرناک ترین شهر کیپ کورال در فلوریدا امریکا است که 69 درصد ساختمان‌ها در معرض خطر سیل هستند. جرمی پورتر مدیر تحقیق و توسعه بنیاد (First Street) می‌گوید که این شهر به ونیز تبدیل خواهد شد. میامی، پورتلند، دیترویت، پیتسبورگ نیز در میان 20 شهر خطرناک با سیل روبرو هستند.

براساس برآوردهای سازمان مدیریت بحران فدرال، ممکن است 205.700 املاک و مستغلات در ایلینوی زیر آب شوند. اما ارقام بنیاد First Street متفاوت است. این بنیاد می‌گوید که 451.700 ساختمان زیر آب می‌شوند (2.2 برابر بیشتر) نسبت به سازمان مدیریت بحران فدرال اعلام کرده است.

دلیل که بنیاد First Street سطح خطر سیل در امریکا را بالاتر نسبت به سازمان مدیریت بحران فدرال پیش‌بینی کرده است، می‌گوید که 75 درصد نقشه های سازمان بحران امریکا قدیمی هستند و حتی جدیدترین نقشه آنها براساس داده‌های قدیمی تهیه شده است.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала