واکنش تند غنی به حمله راکتی در هلمند

© Photo / ARG / ARGواکنش تند غنی به حمله راکتی در هلمند
واکنش تند غنی به حمله راکتی در هلمند - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
رئیس جمهور افغانستان حمله راکتی بر ولسوالی سنگین هلمند را نکوهش کرد.

به گزارش اسپوتنیک، مقام‌های محلی در ولایت هلمند می‌گویند که در نتیجه‌ی اصابت دو فیر مرمی راکت در بازار کهنه‌ی ولسوالی سنگین این ولایت، دست‌کم 25 غیرنظامی کشته و 20 غیرنظامی دیگر زخمی شده‌اند.

  حمله‌ راکتی طالبان در ولسوالی سنگین هلمند دها کشته و رخمی بجاگذاشت    - اسپوتنیک افغانستان
حمله موشکی طالبان در ولسوالی سنگین هلمند دها کشته و زخمی بر جا گذاشت

در همین حال رئیس جمهور افغانستان حمله راکتی در ولسوالی سنگین هلمند را نکوهش کرد و آن را یک حمله تروریستی و یک عمل حشیانه و غیرانسانی خواند.
اشرف غنی احمدزی، از گروه تروریستی طالبان خواست: "از جنگ و خشونت دست بکشند و خواست مردم افغانستان را که ختم جنگ و آغاز مذاکرات است، بپذیرند."
روح‌الله باسط، ولسوال ولسوالی سنگین در این باره گفته است که مرمی‌های راکت حوالی ساعت 9:00 پیش از ظهر امروز (دوشنبه، 29جون) از سوی جنگ‌جویان گروه طالبان شلیک شده است.
آقای باسط همچنان گفت که جنگ‌جویان گروه طالبان لوای دوم قول اردوی ۲۱۵ میوند را در این ساحه هدف قرار دادند که مرمی‌های راکت آنها به لوای ارتش نه، بلکه در بازار کهنه‌ی ولسوالی سنگین، جایی که یک میله‌ی عنعنوی نیز در جریان بوده، اصابت کرده است.
به گفته‌ی او، در نتیجه‌ی اصابت مرمی‌های راکت طالبان، ده‌ها رأس مواشی نیز تلف شده است. او افزود که چند روز پیش نیز جنگ‌جویان طالب بر لوای دوم ارتش انداخت کرده بودند، اما خساراتی در پی نداشت.
ولسوال سنگین علاوه کرد که زخمیان این رویداد برای درمان به شفاخانه‌ها منقل شده‌اند.
در همین حال، عمر زواک، سخن‌گوی والی هلمند گفته است که این رویداد در ساحه‌ی تحت حاکمیت طالبان رخ داده است.

 

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала