نزدیکان عبدالله: اختلافات درونی باعث تأخیر معرفی اعضای کابینه شده‌‌اند

© Photo / ارگنزدیکان عبدالله: اختلافات دورنی باعث تأخیر معرفی اعضای کابینه شده‌‌اند
نزدیکان عبدالله: اختلافات دورنی باعث تأخیر معرفی اعضای کابینه شده‌‌اند - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
شماری از چهره های سیاسی نزدیک به عبدالله عبدالله، می گویند که وجود اختلاف ها میان رهبران سیاسی و هوادران آقای عبدالله در باره نامزد وزیران و نیز سهم آنان در ولایت ها و معینیت های شماری از وزارت ها از علت تاخیر در معرفی اعضای کابینه استند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از طلوع نیوز، نزدیک به چهل روز از توافق سیاسی میان اشرف غنی و عبدالله عبدالله سپری شده است، اما تاکنون کابینه حکومت برای گرفتن رای اعتماد به مجلس نمایندگان فرستاده نشده است.

سید اسحاق گیلانی، یکی از حمایت کنندگان آقای عبدالله در انتخابات گذشته و رهبر نهضت همبستگی ملی افغانستان می گوید: "داوطلب برای وزارت خانه‌ها و معینیت‌ها زیاد است ولی چوکی کم. از این خاطر یک مقدار خود داکتر صاحب (عبدالله عبدالله) هم مشکل دارد".

روند صلح محور گفتگو غنی و عبدالله  - اسپوتنیک افغانستان
روند صلح محور گفتگو غنی و عبدالله

فکوری بهشتی، عضو مجلس نماینده‌گان نیز بیان داشت: "همۀ این‌ها به یک شکلی تعطیلی منافع ملی است".

در این میان میرزا محمد کتوازی، معاون نخست مجلس نمایندگان ادامه سرپرستی ها را در نهادهای دولتی خلاف قانون می گوید و هشدار می‌دهد: "پنج کمیسیون ولسی جرگه بالای اسناد وزیر صاحبان کار می‌کند که خلاف قانون هیچ وزیر را کمیسیون‌ها نخواهد پاس کرد".

در حالی که بر بنیاد توافق نامه سیاسی میان این دو رهبر، عبدالرشید دوستم رتبه مارشالی بدست می‌آورد و عضو شورای عالی دولتی و عضو شورای امنیت ملی می شود، تاکنون از چندین فرمانی خبری نیست.

ریاست‌جمهوری اما می‌گوید که انتظار دارد عبدالله عبدالله فهرست نام‌های نامزد وزیرانی را که او معرفی می‌کند، به ریاست‌جمهوری بفرستد.

اما نزدیکان داکتر عبدالله عبدالله می گویند که به زودی این فهرست به ریاست جمهوری فرستاده خواهد شد.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала