امریکا: افغانستان یکی از بدترین کشورها برای قاچاق انسان است

© Sputnikامریکا: افغانستان یکی از بدترین کشورها برای قاچاق انسان است
امریکا: افغانستان یکی از بدترین کشورها برای قاچاق انسان است - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
در گزارش وزارت خارجه امریکا که زیر عنوان قاچاق انسان از بچه بازی و حضور کودکان زیر سن ۱۸ میان نیروهای امنیتی خبر می دهد. 
متهم شدن دوست صمیمی ترامپ به قاچاق انسان - اسپوتنیک افغانستان
متهم شدن دوست صمیمی ترامپ به قاچاق انسان

به گزارش اسپوتنیک به نقل از آریانا نیوز، گزارش سالانه وزارت خارجه امریکا که به تاریخ ۲۵ جون به نشر رسید آمده است که امریکا ده کشور به شمول افغانستان، چین، اریترا، ایران، کوریای شمالی، روسیه، سودان جنوبی، سوریه، ترکمنستان و ونزوئلا، را در زمره‌ی کشورهای حامی قاچاق انسان معرفی کرده است.

در این گزارش که «قاچاق انسان» عنوان گرفته است، اما محتوای گزارش بحث از بچه بازی و حضور کودکان زیر سن ۱۸ سال را میان نیروهای امنیتی دارد.

 در گزارش آمده است: “حتی در جریان تهیه این گزارش چندین مورد خبرهایی از بچه بازی در نهادهای دولتی و همچنان استخدام کودکان سرباز در افغانستان دریافت شد٬ بر بنیاد گفته هایی مقام های محلی شماری از افراد پولیس٬ به ویژه فرماندهان در پاسگاه های دور افتاده کودکان را برای بچه بازی استخدام می کنند.”

بچه بازی در افغانستان به گونه ی کلی جرم شناخته شده است، کمیسیون حقوق بشر منتقدانه از این دست رفتارها در میان نیروهای امنیتی می‌گوید که این کار نقض قوانین حقوق بشری و حقوق اطفال است و دولت باید جلو چنین اعمال را بگیرد.

وزارت خارجه ی امریکا در باره ادعای قاچاق ۱۶۵ کودک در ولایت لوگر به منظور استفاده ی جنسی، از تحقیق دادستانی کل کشور و شناسایی ۲۰ نفر در این ارتباط یاد کرده است.

در این گزارش سالانه ی وزارت خارجه امریکا امده است که برخی قربانیان قاچاق مجبور به رابطه جنسی در ازای پیگیری پرونده می شوند،  و یا هم اگر در صدد افشای قاچاقبران انسان برآیند، مورد تجاوز قرار گرفته و روانه زندان می شوند.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала