برگزاری عروسی‌های مجازی جاپانی‌ها در کره ماه و کف اقیانوس

© AP Photo / Itsuo Inouyeبرگزاری عروسی‌های مجازی جاپانی‌ها در کره مهتاب و کف اقیانوس
برگزاری عروسی‌های مجازی جاپانی‌ها در کره مهتاب و کف اقیانوس - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
در جاپان بخاطر ویروس کرونا برگزاری مراسم عروسی به طور دسته‌جمعی لغو شده است، اما این امر باعث شده است تا نوع جدید خدمات – عروسی مجازی به بازار آید.

ماساکی آندو، مالک آژانس خدمات عروسی REXIT, Inc.و توسیا نیکورا، بینانگذار شرکت Chet Group که انواع مختلف ویدیوها و محتوای مجازی می‌سازد، درمورد نوع جدید مراسم عروسی توضیحات داده اند.

توسیا نیکورا گفت: "بخاطر ویروس کرونا برگزاری مراسم عروسی ناممکن شد... من به این فکر شدم تا این مراسم را به گونه آنلاین برگزار کنیم و آنرا به تجربه فراموش‌ناشدنی و خاطرات تبدیل کنیم. ما با آقای ماساکی آندو بحث کردیم و در نتیجه چنین شکل خدمات را ایجاد کردیم. این آغاز بود".

ماساکی آندو که شرکت وی( REXIT, Inc. ) که در بخش برگزاری مراسم فعالیت دارد، می‌گوید که در ماه اپریل و می هنگامی که در جاپان رژیم وضعیت فوق‌العاده اعلام شده بود، تمام مراسم عروسی لغو شد، اما برگزاری عروسی ساده آنلاین برای وی جالب نبود.

آندو گفت: "این تقریبا مثل یک مهمانی در زوم Zoom است – چیز خاصی نیست. معلوم‌دار است که پس از ختم ویروس کرونا ناپدید می‌شود. وقتی من فهمیدم که نیکورا و تیم او استدیوی مجازی و امکانات دارند، و می توانند نشرات زنده پخش کنند، من فهمیدم که به شکل آنلاین می‌توان کارهایی کرد که آنرا تا هنوز انجام داده نمی‌توانستیم. به‌طور مثال، در مراسم می‌توانند مهمانانی اشتراک ورزند که در عروسی معمولی آمده نمی‌توانند، مثلا کسانی مریض اند و یا بیرون از کشور زندگی می‌کنند. علاوه بر این، چنین فارمت را می‌توان پس از ختم ویروس کرونا نیز ادامه داد. همه چیز با ویروس کرونا آغاز شد، اما می‌توان پس از آن نیز ادامه داد".

در مراسم عروسی مجازی زمان و روز مراسم اطلاع داده می‌شود تا آنها نیز به این مراسم از طریق آنلاین بپیوندند. سپس به‌طور زنده، عروس و داماد در استدیوی مجهزی که مراسم برگزار می‌شود، کیک عروسی را قطع می‌کنند و پیام‌های تبریکی را دریافت می‌کنند.

در عقب عروس و داماد یک پرده سبز وجود دارد که سپس با استفاده از تکنالوژی کمپیوتری آنرا به سطح کره ماه، دریا، پس‌زمینه آثار باستانی معماری تبدیل می‌کنند. مهمانان به عروس و داماد تبریکی می‌گویند و با آنها و میان خود شان صحبت می‌کنند.

نخستین عروسی مجازی به تاریخ ۲۴ برگزار شد. عروس و داماد می‌خواستند تا مراسم عروسی شان را در هاوایی برگزار کنند، اما به دلیل شیوع ویروس کرونا این کار ناممکن بود. پس از نخستین تجربه موفقانه این پروژه، دریافت سفارش‌های آغاز شد. در حال حاضر بیش از ۱۰ سفارش دارند و این فقط آغاز کار است. آمادگی برای مراسم عروسی ۲-۳ ماه را در بر می‌گیرد.

یکی دیگر از عاملین موفقیت این پروژه – قیمت مراسم است. برای برگزاری مراسم با اشتراک ۱۶۰ مهمان، ۶ – ۱۴ بار ارزانتر از مراسم معمولی پول مصرف می‌شود.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала