رایزنی دونالد ترامپ و دبیر کل ناتو در مورد وضعیت در افغانستان

© AP Photo / Pablo Martinez Monsivaisرایزنی دونالد ترامپ و دبیر کل ناتو در مورد وضعیت در افغانستان
رایزنی دونالد ترامپ و دبیر کل ناتو در مورد وضعیت در افغانستان  - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
سرمنشی عمومی ناتو و دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در مورد وضعیت افغانستان تلفنی گفتگو نموده‌اند.

به گزارش اسپوتنیک، ینس استولتنبرگ، دبر کل ناتو در تویترش نوشته که در رابطه به موضوعات مختلف، به شمول وضعیت در افغانستان، مبارزهٔ مشترک ما با دهشت افگنی بین المللی و اهمیت قوی نگهداشتن ناتو در جهانی که فزاینده رقابتی است، با دونالد ترامپ گفتگو کرده است.

آقای استولتنبرگ جزئیات بیشتری در زمینه نداده است؛ اما او دو روز پیش در یک نشست زیر عنوان "ناتو 2030" از روند آغاز مذاکرات بین الافغانی و نیز تقویت و حمایت از نیروهای افغان تاکید کرده است.

استولتنبرگ: مذاکرات میان افغان‌ها تنها راهی به سوی صلح است - اسپوتنیک افغانستان
استولتنبرگ: مذاکرات میان افغان‌ها تنها راهی به سوی صلح است

آقای استولتنبرگ افزوده که صلح پایدار زمانی در افغانستان حاکم می‌شود که مذاکرات میان افغان‌ها و به مالکیت و رهبری خود افغان‌ها باشد.

او همچنین تصریح کرده بود که پیمان ناتو حمایت و پشتیبانی خود را به ویژ در راستای آموزش نیرو ‌های امنیتی افغان است ادامه می‌دهد تا این نیروها خود‌شان صلح و امنیت را در کشور ‌شان تامین کنند.

به گفته او، بزرگ‌ترین دستاورد ناتو در افغانستان، تقویت نیرو‌های امنیتی این کشور بوده و در سال‌های اخیر روی ظرفیت این نیروها کار شده و آنان هم اکنون توانایی مبارزه با تروریزم را دارند.

ینس استولتنبرگ تاکید کرده بود که ارتش قدرتمند در هر کشور جهان از جمله افغانستان، برای مبارزه با تروریزم بسیار ضروری است.

این در حالی است که زلمی خلیلزاد هم اکنون در قطر سرگرم رایزنی در مورد چگونگی آغاز مذاکرات بین‌الافغانی است. بر بنیاد گزارش‌ها طالبان با آغاز مذاکرات بین‌الافغانی موافقه کرده‌ و دو طرف روی زمان و مکان آغاز مذاکرات در حال گفتگو هستند.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала