اداره انکشاف ملی: 377 محراب مسجد در سراسر کشور اعمار می‌گردد

© Photo / FB/اداره عملیاتی و حمایوی انکشاف ملی ریاست جمهوری / اداره انکشاف ملی: 377 محراب مسجد در سراسر کشور اعمار می‌گردد
اداره انکشاف ملی: 377 محراب مسجد در سراسر کشور اعمار می‌گردد - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
این مساجد بر اساس پلان طرح شده اداره عملیاتی و حمایوی انکشاف ملی ریاست جمهوری؛ توسط شرکت انکشاف ملی ساخته می شوند.

به گزارش اسپوتنیک، اداره عملیاتی و حمایوی انکشاف ملی ریاست جمهوری اعلام کرده است که قرار است 377 محراب مسجد در سراسر کشور اعمار گردد که کار عملی 122 محراب آن در هفته جاری عملاً آغاز گردیده است.

کار ساخت و ساز شش باب مکتب ابتدایئه در سه ولایت افغانستان - اسپوتنیک افغانستان
کار ساخت و ساز شش باب مکتب ابتدایئه در سه ولایت افغانستان

این مساجد بر اساس پلان طرح شده اداره عملیاتی و حمایوی انکشاف ملی ریاست جمهوری؛ توسط شرکت انکشاف ملی ساخته می شوند.
هم اکنون در سه ولایت کشور (کاپیسا، پروان و پنجشیر) کار اعمار محراب مساجد آغاز شده است.
در ولایت کاپیسا مساجد یاد شده هر کدام در مساحت 550 متر مربع زمین در ولسوالی های اله سای، حصه اول کوهستان، حصه دوم کوهستان، کوه بند، نجراب و تگاب این ولایت اعمار می گردد.
قیمت مجموعی این مساجد در ولایت کاپیسا بالغ بر 62.3 ملیون افغانی می شود و از بودیجه اختیاری انکشافی حکومت افغانستان پرداخت می گردد.
از سوی در ولایت پنجشیر هم کار ساخت این مساجد با گذاشتن تهداب توسط چهره‌ها پر نفوذ این ولایت آغاز گردید. مساجد یاد شده با مساحت های 320 و 550 متر مربع در شکل های مختلف و با درنظر داشت تعداد مستفید شونده گان آن؛ در ولسوالی های دره، عنابه و پریان ولایت پنجشیر اعمار می گردد. که قیمت مجموعی هرسه مسجد بالغ بر 26.6 میلیون افغانی می شود و از بودیجه اختیاری انکشافی حکومت افغانستان پرداخت می گردد.
در ولایت پروان نیز کار ساخت این مساجد با قطع نوار توسط چهره‌های سرنشناس این ولایت آغاز گردید. که مساجد یاد شده هر کدام در مساحت 550 متر مربع زمین در ولسوالی های سیاه گرد، سرخ پارسا، شیخ علی، کوه شافی، بگرام و جبل السراج مرکز ولایت پروان اعمار می گردد. که قیمت مجموعی این مساجد بالغ بر 59.4 میلیون افغانی می شود و از بودیجه اختیاری انکشافی حکومت افغانستان پرداخت می گردد.
گفته می‌شود که در این سه ولایت تا هنوز برای 900 تن زمینه کار موقتی مساعد شده است.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала