دیمیتری کیسلوف: خبرنگار اسپوتنیک مورد حمله هدفمند پلیس آمریکا قرار گرفت

© REUTERS / Lucas Jacksonدیمیتری کیسلوف: خبرنگار اسپوتنیک مورد حمله هدفمند پلیس آمریکا قرار گرفت
دیمیتری کیسلوف: خبرنگار اسپوتنیک مورد حمله هدفمند پلیس آمریکا قرار گرفت  - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
رئیس خبرگزاری روسیه امروز و وزارت امور خارجه روسیه پس از حمله پولیس آمریکا به خبرنگاران روسی در تظاهرات آمریکا خواستار بررسی هرگونه اقدام مشابه علیه روزنامه نگاران شدند.

به گزارش اسپوتنیک، دیمیتری کیسلوف، رئیس خبرگزاری روسیه امروز گفت، پلیس ایالات متحده امروز  نیکول روسیل ، خبرنگار اسپوتنیک را  با شلیک گلوله رابری، مستقیما مورد حمله قرار داده است.

وی از مقامات آمریکایی خواست تا درخصوص هرگونه اقدام مشابه غیرقانونی این کشور علیه روسیه تحقیقات نمایند.

"نیکول روسیل" خبرنگار اسپوتنیک در مورد چگونگی این حادثه گفت: پلیس بدون توجه به کارت خبرنگاری بالای وی فریاد زد و سپس مستقیما و به طور هدفمند اورا با گلوله پلاستیکی مورد حمله قرار داد. او در پی این حمله بر زمین افتاد، اما دوباره بلند شد.

 دیمیتری کیسلوف افزود:  پلیس به شلیک خود ادامه داد و در حالی که خبرنگار اسپوتنیک  بر زمین افتاده بود بدون توجه به  مقررات پلیس آمریکا   "به فرد افتاده شلیک نکنید" بالای وی شلیک کرد. البته او بدون مجازات خواهد ماند و دفعه بعد دوباره به سمت روزنامه نگار شلیک خواهد کرد. ما خوش شانس هستیم که نیکول زنده است ، گلوله پلاستیکی که هدفمند شلیک شود حتا می‌تواند کشنده باشد.

​رئیس خبرگزاری روسیه امروز همچنین با یادآوری حمله روز یکشنبه پلیس آمریکا علیه روزنامه نگار دیگر این آژانس از سوی پلیس ایالات متحده  آن را یک اقدام غیرقابل قبول و برای ترساندن روزنامه نگاران عنوان نمود.  

دیمیتری کیسلوف  در ادامه گفت: "این نخستین حادثه با خبرنگاران ما نیست.  پیش ازاین در روز یکشنبه ، میخاییل تورگیف خبرنگار دیگر اسپوتنیک، که  مصروف پوشش شورش ها در مینیاپولیس آمریکا بود، پلیس  بدون توجه به کارت مطبوعات وی با گاز اشک آور او را مورد حمله قرار داد..  

وزارت امور خارجه روسیه در مورد حمله علیه روزنامه نگاران روسی در آمریكا: وضعیت حقوق رسانه ها در كشور امریکا هر روز بدتر می شود.

خبرنگار دیگری می گوید در حالی که پلیس به چشمان او خیره شده بود، او را مورد حمله قرار داد.

در پی قتل «جورج فلوید» شهروند سیاهپوست آمریکایی به دست یک پلیس سفیدپوست، اعتراض‌های گسترده‌ای سراسر آمریکا را فراگرفته است.

فلوید هفته گذشته در شهر مینیاپولیس ایالت مینه‌سوتا به دست یک افسر سفیدپوست به نام «درک شووین» کشته شد.

شهروندان خشمگین آمریکایی با وجود تهدیدهای دونالد ترامپ رییس جمهور این کشور و هشدارهای مقام‌های ایالتی در اعتراض به نژادپرستی و قتل فلوید سیاهپوست، در چند روز اخیر تظاهرات کردند که در برخی شهرها به صحنه‌های اعتراضی و درگیری با نیروهای امنیتی منجر شد.

 

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала