پاکستان پهپاد جاسوسی هند را سرنگون کرد

© Photo / Richard Untenحمله ی داعش به نظامیان فرانسوی با پهپاد معمولی
حمله ی داعش به نظامیان فرانسوی با پهپاد معمولی  - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
ارتش پاکستان مدعی شد که دومین هواپیمای بدون سرنشین "پهپاد" جاسوسی هند را طی سه روز گذشته در نوار مرزی کشمیر منهدم نموده است.

به گزارش اسپوتنیک، به نقل از Pakistan Today, ارتش پاکستان اعلام نمود که نیرو های دافع هوایی ارتش این‌کشور، یک فروند هواپیمای بدون سرنشین (پهپاد) ارتش هند را سرنگون کرد.

ارتش پاکستان با انتشار اطلاعیه‌ای اعلام کرد که یک پهپاد متعلق به هند که 700 متر از خط کنترل را در قنزلوان منطقه آزاد جامو و کشمیر نقض کرده بود، سرنگون شد.

به گزارش رسانه‌های پاکستان به نقل از مقامات ارتش این کشور، این دومین پهپادی است که ظرف مدت 3 روز اخیر از سوی سربازان منهدم شده است.

سه روز پیش نیز پهپادی که 650 متر از خط کنترل منطقه سنخ را نقض کرده بود، منهدم شد. پاکستان ماه گذشته نیز در منطقه مذکور یک پهپاد دیگر را سرنگون کرده بود.

پس از استقلال هند و پاکستان از استعمار بریتانیا تاکنون 3 جنگ در سال‌های (1947، 1965 و 1971) میان دو کشور بر سر مسئله کشمیر رخ داده و بیش از 70 هزار نفر در این درگیری‌‌ها کشته شدند. گروه‌های آزادی‌خواه کشمیر در سال 1989 مبارزه برای استقلال از هند و پیوستن به پاکستان را آغاز کردند. از سال 1989 تاکنون بیش از 100 هزار کشمیری توسط نیروهای امنیتی هند کشته و بیش از 10 هزار زن در این منطقه مورد تجاوز قرار گرفته‌اند.

هر از چند گاهی در خط کنترل منطقه آزاد کشمیر که در کنترل پاکستان قرار دارد و همچنین منطقه جامو و کشمیر که تحت حاکمیت هند است، درگیری‌هایی میان نظامیان دو کشور روی می دهد. از سال 2003 تاکنون دو طرف یکدیگر را به نقض آتش‌بس در این منطقه متهم می‌کنند. مقامات دهلی نو روز 5 اوت سال گذشته ماده 370 قانون اساسی این کشور که به منطقه جامو و کشمیر وضعیتی ویژه ارائه می کند را لغو کردند. طبق این قانون جدید جامو و کشمیر به جای ایالت بودن به یک سرزمین اتحادیه تبدیل شد. بخش شرقی جامو و کشمیر نیز به یک سرزمین اتحادیه مجزا ذیل عنوان «لداخ» درآمد.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала