اعتراض پزشکان آرژانتینی به تهدید و نقض حقوق شان + ویدئو

© FlickrArgentina police
Argentina police - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
در اوج بیماری همه‌گیر کرونا، پزشکان آرژانتینی و هواداران آنها در اعتراض به تهدیدات علیه مقامات بهداشتی و نقض حقوق آنها به جاده های بزرگترین شهر این ‌کشور برآمدند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از روزنامه محلی La Voz  تظاهرات گسترده با شرکت مقامات بهداشتی و شماری از شهروندان این کشور در کوردوبا بزرگترین شهر آرژانتین برپا شده است.

تظاهرکنندگان با شعار های "ما قهرمان یا قاتل نیستیم، پزشک هستیم، سوء استفاده و متهم کردن ما را متوقف کنید، تهدیدها کافی است" به جاده ها برآمده اند. پزشکان همچنین از دستمزد پایین و تأخیر در پرداخت حقوق شان شکایت دارند.

 در این تظاهرات شمار زیادی موترها نیزشرکت دارد که  رانندگان آنها در یک ردیف صف کشیده شده و با سیگنال دادن، به آرامی در خیابان های شهر حرکت می کنند. برروی کاپوت موتر ها لباس های پزشکی دیده می‌‎شود.

تظاهرکنندگان از سوی شهروندان این کشور که شماری از آنها با فرزندان شان آمده اند، همراهی می‌شوند.

 پیش ازاین دولت آرژانتین با اعتراف به ناتوانی خود در تجهیز بیمارستان‌ها و مراکز درمانی برای مقابله با بیماری کرونا، اقدام به قرنطینه کامل کشور نمود تا بدین شیوه مانع از ابتلای گسترده مردم به این بیماری شود و در نتیجه مراجعات آنها به مراکز درمانی را کنترل نماید. در این مسیر تمامی رسانه‌ها، احزاب (اعم از طرفداران و مخالفان)، فرمانداران و اتحادیه‌ها با دولت همکاری نمودند و برنامه منسجمی ‌برای قرنطینه کشور تدوین و اجرا کردند.

بر اساس اعلام سازمان جهانی بهداشت تا صبح امروز (سه‌شنبه) شمار مبتلایان به ویروس کرونا در جهان به پنج میلیون و 589 هزار و 712 نفر افزایش یافته است. همچنین شمار جان باختگان بر اثر ابتلا به این ویروس به 347 هزار و 903 نفر و شمار بهبود یافتگان به دو میلیون و 366 هزار و 551 تن رسیده است.

آمریکا، برزیل، روسیه، اسپانیا، انگلیس، ایتالیا، فرانسه، آلمان، ترکیه و هند به ترتیب در رده‌های اول تا دهم جدول کشور‌های آلوده به ویروس کووید-19 قرار دارند.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала