قدردانی مقام های ولایت کرمان ایران از پدر و مادر افغانستانی

© K. Bezhan / قدردانی مقام های ولایت کرمان ایران از پدر و مادر افغانستانی
قدردانی مقام های ولایت کرمان ایران از پدر و مادر افغانستانی - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
پدر و مادر افغانستانی مهاجر در ایران مورد تقدیر مقام های ولایت کرمان این کشور قرار گرفت.
افغانستان پاسگاه‌های مرزی خود با ایران را فعال کند  - اسپوتنیک افغانستان
افغانستان پاسگاه‌های مرزی خود با ایران را فعال کند

به گزارش اسپوتنیک به نقل از آوا، محمدابراهیم استانکزی و لطیفه استانکزی دو مهاجر افغانستانی در ایران، از طرف مسئولان ولایت کرمان در این کشور به دلیل کمک فرزندان شان برای مبارزه با کرونا مورد تقدیر قرار گرفتند.
 رسانه‌ها گزارش دادند، که در نشستی به خاطر تقدیر از تیم طرح بهبود سلامت حیات مهاجران برای مقابله با کرونا، از این دو تن تقدیر صورت گرفت.
تقدیرنامه از سوی والی کرمان به این پدر و مادر افغانستانی که با تربیت فرزندان‌شان به نام آصفه استانکزی و مسلم استانکزی که در شرایط کرونایی به جامعه بشریت خدمت رسانی کردند، اهدا شده است.
این والدین همراه فرزندان‌شان در توزیع بسته‌های معیشتی همکار بودند، به صورتی که  زمینه بازتاب مثبت جهانی از نهادها و تشکل های مردمی از کشورهای اسپانیا، انگلیس، آلمان، امریکا، روسیه،  افغانستان و نهادهای دولتی افغانستان به شمول سفارت جمهوری اسلامی افغانستان در تهران و‌ سایر نهادهای ملی و بین‌المللی داشته است. 
محمدابراهیم استانکزی این پدر افغانستانی می‌گوید، که "سرمایه‌گذاری که در همه ای عمر خویش کردم سه فرزندم هستند، که با زحمت های بسیار بزرگشان کردم و توقعی که از آنها دارم این هست که به انسان‌های روی زمین خدمت کنند".
بانو لطیفه استانکزی مادر فرزندان نیز گفت: "همیشه در هر حالت حامی فرزندان خویش بوده‌ایم، به خصوص با حمایت دخترمان که موانع بیشتر سر راه شان بوده است، مبارزه کردیم و تلاش کردیم تا موانع را برایش برداشته و راه های ترقی را برایشان باز کنیم تا سبب خدمت به انسان‌های روی زمین باشند".

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала