استفاده برخی دولت‌ها از کرونا ویروس برای تشدید اسلام‌ستیزی

© REUTERS / Adnan Abidiاستفاده برخی دولت‌ها از کرونا ویروس برای تشدید اسلام‌ستیزی
استفاده برخی دولت‌ها از کرونا ویروس برای تشدید اسلام‌ستیزی - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
برخی دولت‌ها از ویروس کرونا برای تشدید اسلام هراسی و تحت فشار قرار دادن بیشتر مسلمانان استفاده می‌کنند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از القدس العربی، عمر سلیمان، نویسنده و تحلیلگر امریکایی و رئیس موسسه اسلامی "یقین" در امریکا معتقد است که برخی دولت‌ها از ویروس کرونا برای تشدید اسلام‌هراسی و تحت فشار قرار دادن بیشتر مسلمانان، استفاده می‌کنند.

وی نوشته است: "بحران شیوع کرونا موجب شده است تا سیاستمداران برخی کشورها از آن به عنوان ابزاری برای گسترش اسلام‌ستیزی و تشدید موج اسلام‌هراسی بهره برداری کنند. هدف اصلی و اساسی این سیاستمداران از استراتژی مذکور، سرپوش گذاشتن بر شکست خود در مقابله با ویروس کرونا است".

عمران خان: هند مسلمانان  را عامل انتشار کرونا می‌داند - اسپوتنیک افغانستان
عمران خان: هند مسلمانان را عامل انتشار کرونا می‌داند

وی خاطر نشان ساخته است که در واقع، این دست از سیاستمداران با قربانی کردن اقلیت‌ها و به ویژه اقلیت‌های مسلمان به دنبال آن هستند تا آن‌ها را عامل اصلی شیوع کرونا معرفی کنند، حال آنکه خود این سیاستمداران در مهار کرونا شکست خورده اند.

در حال حاضر مسلمانان در برخی کشورها با دو بحران به صورت همزمان مواجه هستند: بحران اول، بحران شیوع ویروس کرونا است و بحران دوم، بحران تشدید موج اسلام‌هراسی و اسلام‌ستیزی در سایه گسترش کرونا.

وی نوشته است: "چنین اتفاقات مشابهی در کشور هند و سریلانکا نیز به وقوع پیوسته است. در سریلانکا نیز دولت از شیوع ویروس کرونا برای تشدید موج اسلام‌ستیزی بهره برداری کرد. رسانه‌ها و سیاستمداران سریلانکایی به منظور مقابله با حملات گروه‌های تندرو، مسلمانان را به صورت گسترده مورد هجمه قرار می‌دهند".

دولت فعالیت‌های مسلمانان را یکی از عوامل شیوع ویروس کرونا در این کشور معرفی کرده و به مردم نسبت به خریداری مواد غذایی از آنها هشدار داده است. علاوه بر این، دولت سریلانکا مجوز آتش زدن جسدهای قربانیان ناشی از ابتلا به کرونا را صادر کرده است و این درحالی است که چنین اقدامی با اصول مسلمانان در تعارض است.

به گفته وی، فزون بر این، مسلمانان روهینگیا نیز بیش از دیگران با مشکلات ناشی از شیوع ویروس کرونا دست و پنجه نرم می‌کنند. علت هم آن است که بسیاری از آنها در مناطق پرجمعیت واقع در اردوگاه‌های بنگلادش زندگی می‌کنند. آنها پس از آنکه از نسل کُشی دسته جمعی دولت میانمار در سال ۲۰۱۷ فرار کردند، به بنگلادش پناهنده شدند.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала