ارگ: پیام عیدی رهبر طالبان «هیچ ارزشی» ندارد

© Photo / Sediq Sediqqi / Sediq Sediqqiصدیقی: زمان گفتگوهای رو در رو میان حکومت و طالبان تعین نشده است
صدیقی: زمان گفتگوهای رو در رو میان حکومت و طالبان تعین نشده است - اسپوتنیک افغانستان
عضو شوید
ارگ ریاست جمهوری در واکنش به پیام عیدی رهبر طالبان گفته است که این پیام رهبر طالبان ارزشی ندارد تا زمانی که این گروه، ثابت کند که با مردم آشتی خواهند کرد.

به گزارش اسپوتنیک، صدیق صدیقی، سخنگوی ریاست‌جمهوری در واکنش به پیام عیدی ملا هبت‌الله، رهبر گروه طالبان افغانستان، آن را بی‌ارزش خواند.

او در تویترش نوشته "عجب است! از یک سو، هر روز مردم ما را با انتحار و انفجار تکه‌وپارچه می‌کنند و به خشونت‌های‌شان ادامه می‌دهند، از سوی هم، راجع به موافقت‌نامه‌ی صلح گپ می‌زنند!؟ این پیام ارزش ندارد، الی این‌که ثابت نمایند که با مردم آشتی می‌کنند.»

این واکنش آقای صدیقی در حالی مطرح می‌شود که ملا هبت‌الله، رهبر طالبان، در پیامی به مناسبت عید سعید فطر، از آمریکا خواست که به کسی اجازه ندهد تا توافق‌نامه‌ صلح میان امریکا با این گروه را با ناکامی و شکست مواجه کند. 

 پیام عیدی رهبر طالبان در افغانستان - اسپوتنیک افغانستان
پیام عیدی رهبر طالبان در افغانستان

ملاهبت‎الله در پیام خود گفته که امضای توافقنامه تاریخی با آمریکا می‌تواند منجر به ختم جنگ در افغانستان شود و اگر این توافق عملی شود به نفع همه است و این گروه به توافق امضا شده با امریکا متعهد است.

این پیام رهبر طالبان در حالی مطرح می‌شود که مقامات حکومتی طالبان را مسئول حملات اخیر در کشور می‌دانند و خواهان مقابله جدی با این گروه است، اما نماینده امریکا در امور صلح افغانستان گفته که داعش مسئول حملات اخیر در افغانستان است. 

به اساس توافق ماه فبروری میان امریکا و طالبان، قرار بود مذاکرات بین افغانان در دهم مارچ آغاز شود. اما این مذاکرات به علت جنجال میان حکومت افغانستان و طالبان در مورد مبادله ۵ هزار زندانی طالبان در بدل رهایی حدود یک هزار زندانی مربوط به حکومت تاکنون آغاز نشده است. 

طالبان تا کنون از گفتگوی مستقیم با حکومت افغانستان خودداری کرده‌ و حملات خود بر مواضع نیروهای دولتی در سراسر کشور را به شدت افزایش داده است.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала