حکایت غم‌انگیز قبرکن هندی از دفن قربانیان کرونا

© AFP 2023 / Guillermo Arias حکایت غم‌انگیز قبرکن هندی از دفن قربانیان کرونا
   حکایت غم‌انگیز قبرکن هندی از دفن قربانیان کرونا - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
یک گورکن هندی می‌گوید دو دهه است که در قبرستان، گورکنی و مراسم خاکسپاری را انجام می‌دهد، اما داستان دفن قربانیان COVID-19، حکایت پیچیده و دردناکی است.

به گزارش اسپوتنیک، شیوع ویروس کرونا در هند زندگی بسیاری را تحت تاثیرقرار داده است، از جمله شمیم یکی از کارگران قبرستانی در دهلی نو است.

 او می گوید دو دهه است که در قبرستان، گورکنی و مراسم خاکسپاری را انجام می دهد اما داستان قربانیان ویروس کرونا، حکایت پیچیده‌ و دردناکی است که خواب و خوراک او را از وی ربوده است.

شمیم می گوید برای اولین بار «از مرگ خود هراسان است و شبها نمی تواند بخوابد وهمه اینها با وجود دو دهه ای است که در این قبرستان مشغول به کار است.»

شمیم می گوید با این حال سعی می کند به خویشاوندان متوفی‌های کرونا به دروغ روحیه و به آنها اطمینان بدهد که هیچ تماسی با بدن مردگان نمی گیرد. این کارگر قبرستان تاکید می کند که عدم تماس با قربانیان COVID-19 کار آسانی نیست.

شمیم به خبرنگاران گفت که هربار یکساعت قبل از خاکسپاری یک قربانی کرونا، پس از این که خبر فوت و اجازه دفن در این قبرستان صادر می شود، استرس و نگرانی سراسر وجودش را فرامی گیرد.

برای این گورکن دوری خانواده‌ها از جسد در هنگام وداع بسیار دردناک است. وی می گوید دردناک‌ترین زمان لحظه‌ای بود که برای خاکسپاری یک قربانی COVID-19 تنها همسر و فرزند کوچک او حاضر بودند.

این کارگر قبرستان دهلی نو می گوید آمار قربانیانی که دولت هند به رسانه‌ها می دهند بی‌تردید سه برابرکمتر از آمار واقعی است.

دهلی نو کانون اصلی شیوع ویروس کرونا در شبه قاره است.

نزدیک به یک ششم قربانیان کرونا در هند از دهلی نو، پایتخت کشور هستند. تاکنون در هند بیش از 3 هزار نفر در اثر ابتلا به بیماری COVID-19 جان باخته اند.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала