ادعای یک گروه هکری: به مدرک های مهم درباره ترامپ دست یافته ایم/ یا انتشار یا 42 میلیون دالر

© REUTERS / Tom Brenner ادعای یک گروه هکری: به مدرک های مهم درباره ترامپ دست یافته ایم/ یا انتشار یا 42 میلیون دالر
ادعای یک گروه هکری: به مدرک های مهم درباره ترامپ دست یافته ایم/ یا انتشار یا 42 میلیون دالر - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
یک گروه هکری مدعی شده به مدرک های مهمی درباره رئیس جمهور امریکا دست یافته‌ که در صورت انتشار دیگر کسی تمایل ندارد وی رئیس‌جمهور این کشور باشد.
 ترامپ ازساخت سریعترین موشک جهان در آمریکا خبر داد - اسپوتنیک افغانستان
ترامپ از ساخت سریعترین موشک جهان در آمریکا خبر داد

به گزارش اسپوتنیک به نقل از فارس، گروهی از مجرمان سایبری روز گذشته در پُستی که بر روی شبکه «وب تاریک» که در دسترس عموم نیست، مدعی شد که به اسنادی درباره «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور امریکا دست یافته‌اند.

بنا به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی «هیل»، این گروه هکری تهدید کرده در صورتی که مبلغ 42 میلیون دالر دریافت نکنند، این اطلاعات را منتشر خواهند کرد.

بنا به گزارش پایگاه «ورایتی» (Variety) که این پُست را در در وب تاریک مشاهده کرده، این گروه هکری شرکت حقوقی «گرابمن شایر مایزلاس&ساکس» را هک کرده و به اسنادی درباره ترامپ دست پیدا کرده است.

طبق این گزارش، این گروه هکری با قفل یک شبکه، خواستار دریافت مبلغی می‌شوند تا دسترسی صاحبان شبکه به سیستم‌ها و اسناد را مجدداً امکانپذیر کنند.

این گروه هکری که پیشتر به اطلاعات محرمانه افراد سرشناس از جمله‌ خواننده‌های امریکایی دسترسی پیدا کرده بودند، در پُست اینترنتی خود نوشتند: "فرد بعدی که ما اطلاعات وی را منتشر خواهیم کرد، دونالد ترامپ است. رقابت‌های انتخاباتی همچنان در جریان است و ما هزاران اطلاعات محرمانه بسیار مهم داریم. و به اطلاع شما رأی‌دهندگان می‌رسانیم که بعد از انتشار چنین اطلاعاتی، قطعاً دیگر نمی‌خواهید که او  رئیس‌جمهور آمریکا باشد".

هنوز مشخص نیست که این گروه از مجرمان سایبری چه نوع اطلاعاتی را درباره رئیس‌جمهور امریکا دارند و هیچ گونه سندی در خصوص در دست داشتن اسنادی مربوط به ترامپ ارائه نکردند اما هفته گذشته، همین گروه هکری، اسنادی را مربوط به یک خواننده معروف آمریکایی منتشر کردند.

کاخ سفید به درخواست رسانه‌ها برای اظهارنظر درباره این خبر پاسخ نداده است و دفتر تحقیقات فدرال (اف.بی.آی) نیز حاضر به اظهارنظر درباره این خبر نشده است.

شرکت حقوقی مذکور در بیانیه‌ای اعلام کرد که با اف.بی.آی وارد مذاکره شده و هنوز هیچ مبلغی را به این مجرمان سایبری پرداخت نکرده است با اینحال این گروه مدعی است که مبلغ ۳۶۵ هزار دالر از شرکت حقوقی نامبرده در ارتباط با حمله سایبری خود دریافت کرده است.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала