نگرانی مردم غرب کابل از افزایش حمله‌های هراس‌افگنانه

© JAK / نگرانی مردم غرب کابل از افزایش حمله‌های هراس‌افگنانه
 نگرانی مردم غرب کابل از افزایش حمله‌های هراس‌افگنانه - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
باشنده گان غرب کابل می‌گویند که دریک سال گذشته شاهد حدود ده رویداد مرگ‌بار هراس‌افگنانه در این بخش بوده‌اند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از طلوع نیوز، در پی حمله مرگ‌بار روز گذشته بر یک شفاخانه نسایی ولادی در غرب کابل که جان ۲۴ تن را گرفت، باشنده‌گان غرب کابل می‌گویند که حمله‌های هراس‌افگنانه در سال‌های اخیر در غرب کابل افزایش یافته‌اند و آنان از این بابت بسیار نگران می‌باشند.  

این باشنده‌گان، می‌گویند مسوولان حکومتی پس حمله در چهارراهی زنبق و شهرنو، تمام این بخش‌ها را بخش محافظت شده اعلام کرد؛ اما در غرب کابل هنوز کاری نشده‌است.

عید محمد که در جاده دشت برچی بولانی پزی دارد، می‌گوید با گذشت هر روز اوضاع امنیتی در کشور به ویژه غرب کابل بدتر می شود و هر لحضه آنان انتظار حمله هراس‌افگنان‌ه را دارند: «یک ماه بعد یا یک هفته بعد حمله انتحاری می‌شود در ساحه غرب. این دولت توجه خاص ندارد».

باشنده‌گان غرب کابل حکومت را در تامین امنیت این بخش به بی پروایی و ناکامی متهم می‌سازند.

علی اکبر، باشنده غرب کابل گفت: «در فکر این نیستند که چگونه جلو انتحاری را بگیرند. دیروز سه نفر پلنگی پوش داخل شفاخانه شدند و دست به کشتار زدندم».

بشیر بشارت، باشنده دیگر غرب کابل نیز بیان داشت: «اگر حکومت توجه نکند در غیر آن ما ناچار می‌شویم که مردم ما که خودمان امنیت خود را بگیریم».

حبیبه که یک زن سال‌خورده است، می‌گوید که اگر حکومت توان ندارد، آنان جنگ‌افزار می‌گیرند و در برابر هراس‌افگنان خواهند جنگید: «تفنگ به ما بدهند، ما خود ما ایستاد می‌شویم نفر را تلاشی می‌کنیم. مسجدها را زدند، مراسم فاتحه گیر را می‌زنند.»

باشنده‌گان غرب کابل می‌گویند که کارد به استخوان شان رسیده‌است و مسولان حکومتی تنها به سرمایه‌های خودشان فکر می‌کنند و اگر حکومت بیشتر از این بی پروایی کند، مردم ممکن در برابر این وضعیت خود ایستاده‌گی کنند.

حمله مهاجمین مسلح  بر یک مرکز صحی در غرب کابل - اسپوتنیک افغانستان
داعش مسئولیت حمله بر شفاخانه "برچی" کابل را بر عهده گرفت

عیسی حیدری، باشنده غرب کابل گفت: «میلیون‌ها دالر را بروید، دیگر بس تان است. استعفا بدهید».

در حدود دو ماه پیش، مراسم یادبود عبدالعلی مزاری در مصلی مزاری در غرب کابل آماج حمله مسلحانه شماری از مهاجمان مسلح قرار گرفت.

در آن هنگام نیز نیروهای امنیتی از برنامه‌های بیشتر امنیتی در این ساحه سخن گفتند اما باشنده‌گان این محل می‌گویند تاکنون هیچ تغییر در برنامه‌های امنیتی این منطقه نیامده است.

مسعود اندرابی، نامزد وزیرامور داخله گفت: «تهدیدهای جدی که بالای غرب کابل است در چند سال اخیر متوجه بود اقدامات زیادی صورت گرفته است».

گفتنی است که در این رویداد ها نزدیک به صدتن کشته و زخمی شدند.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала