کمک ۴۰ میلیون دالری به دولت افغانستان برای مبارزه با کرونا

© Photo / وزارت صحت عامه افغانستانشفاخانه تداوی بیماران کرونا ویروس در کابل
شفاخانه تداوی بیماران کرونا ویروس در کابل - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
مسئولان در وزارت مالیه می‌گویند که بانک توسعه آسیایی ۴۰ میلیون دالر کمک بلاعوض را برای مبارزه با ویروس کرونا به دولت افغانستان اختصاص داده است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرگزاری آوا، شمروز مسجدی، سخنگوی وزارت مالیه افغانستان گفته است که این کمک برای ساخت ۱۵ شفاخانه و مرکز صحی مجهز با بخش‌های تجرید و مراقبت ویژه و اضافه کردن بیش از ۱۱۰۰ بستر در نظر گرفته شده است.
او افزود که برای بازسازی پنج مرکز صحی موجود کمک خواهد کرد که شفاخانه‌ها و مرکزهای صحی دارای، بخش‌های اختصاصی برای مریضان زن از جمله زنان باردار خواهد بود.

شمار مبتلایان به کروناویروس در افغانستان به 5226 نفر رسید - اسپوتنیک افغانستان
شمار مبتلایان به کروناویروس در افغانستان به 5226 نفر رسید

به گفته سخنگوی وزارت مالیه، این کمک در تهیه و تدارک داروها و تجهیزات طبی عاجل مورد نیاز، ارتقای ظرفیت و انعطاف‌پذیری سیستم ملی صحی افغانستان برای پاسخگویی به حالات اضطراری صحی از جمله شیوع ویروس کرونا، نیز کمک خواهد کرد.
پیش از این نیز برخی از کشورها و نهادهای بین‌المللی میلیون‌ها دالر را برای مبارزه با بیماری کرونا به دولت افغانستان اختصاص داده بود.
 بر اساس گزارش وزارت صحت عامه تاکنون بیش از ۵ هزار نفر در افغانستان به کرونا مبتلا شده و حدود ۱۳۰ تن این بیماران تا کنون جان باخته اند.

 

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала