اظهارات مرزبان ارشد ایران درمورد غرق‌شدن کارجویان افغانستان + ویدیو

© AP Photo / Vahid Salemiاظهارات مرزبان ارشد ایران درمورد غرق‌شدن کارجویان افغانستان + ویدیو
اظهارات مرزبان ارشد ایران درمورد غرق‌شدن کارجویان افغانستان + ویدیو - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
این مرزبان که بیش از دو دهه در مرز افغانستان و ایران کار می‌کند، ماجرای غرق‌شدن اتباع افغانستان در مرز ایران را "توطئه دشمن" نامید.

به گزارش اسپوتنیک، صمدی، مرزبان ارشد ایران اخیرا در مصاحبه با یکی از شبکه‌های تلویزیونی ایران درمورد غرق‌شدن اتباع افغانستان در مرز ایران، ابراز نظر کرد.

به گفته وی، پس از شنیدن اخبار مبنی بر غرق‌شدن اتباع افغانستان در مرز ایران، "بسیار تعجب" کرده است.

وی گفت: "من بسیار تعجب کردم چون ما اتفاق خاصی را در مرز نداشتیم".

وی با انداختن مسوولیت به دوش جناح افغانی، گفت: "من سریعا تماس گرفتم با مرزبان سرحدی غرب افغانستان جناب آقای گلبدین الکوزی، پاسخگو نبودند. من سه مکاتبه را با افغانستان انجام دادم به‌صورت رسمی، تا کنون هم پاسخی به ما ارایه نکرده اند".

وی یادآور شد که همان روز اول و روز دوم نیروها را برای جستجو در منطقه فرستاد، اما "هیچ‌گونه آثاری از بابت موضوعی که منتشر شده بود، یافت نشد".

وی گفت: "وضعیت جغرافیایی و شیب و قوس رودخانه طوری است که اگر چیزی هم روی آب شناور بشود، در قسمت‌های ساحل ایران باید بیاید".

وی در اخیر افزود: لذا من به این اطمینان رسیدم که این توطئه‌یی است که دشمنان برای اختلاف‌افگنی بین دو کشور مسلمان، طراحی کرده اند.

اوایل هفته گذشته گزارش‌هایی نشر شد که طبق آن، مرزبانان ایران شماری از کارجویان افغان را که می‌خواستند به صورت قاچاقی به ایران بروند، شکنجه کرده و سپس آن‌ها را به دریا انداخته‌اند. ایران دست داشتن مرزبانانش را در این رویداد رد کرده است.

محمد اشرف غنی، رئیس جمهوری افغانستان، در فرمانی برای بررسی این رویداد یک هیأت با صلاحیت ده نفری را توظیف کرده است.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала