شاهین: 53 زندانی دیگر دولت افغانستان آزاد شد

© Sputnik / Z.M / محمد سهیل شاهین، سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در قطر
محمد سهیل شاهین، سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در قطر - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
طالبان اعلام کرده است که 53 زندانی دیگر دولت افغانستان را از زندان‌هایشان در ولایت فاریاب و بادغیس آزاد کرده است.

به گزارش اسپوتنیک، سهیل شاهین سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در قطر در توییترش نوشته که این گروه در ادامه روند رهایی زندانیان، امروز و روز گذشته، 53 زندانی دولت را آزاد کرده است.

او نوشته که این زندانیان از محابس طالبان در ولایت بادغیس و فاریاب آزاد شده است.

این در حالیست که یوسف احمدی یکی از سخنگویان طالبان روز گذشته گفته بود 17 زندانی دولت را از ولایت بادغیس آزاد کرده است.

بر اساس گزارش‌ها؛ طالبان تاکنون در بیش از ده نوبت، حدود 250 زندانی دولت افغانستان را در ولایت‌های قندهار، لغمان، قندوز، بادغیس، فاریاب و هرات را آزاد کرده است.

اما امروز جاوید فیصل، سخن‌گوی دفتر شورای امنیت ملی گفت که طالبان تا کنون 171 زندانی را آزاد کرده‌ که از این میان تنها 105 نفرشان نیروهای امنیتی و دفاعی افغان هستند و از مجموع 105 نیروی امنیتی، 49 نفرشان شامل لیست ابتدایی که با طالبان شریک شده بود، نیستند.

او گفت که طالبان باید تا کنون 200 تن از نیروهای امنیتی و دفاعی را آزاد می‌کردند، اما نه تنها این کار را نکرده، بلکه خشونت را افزایش داده و هر روز از مردم افغانستان قربانی گرفته‌اند.

فیصل طالبان را متهم کرد که به تعهدات ‌شان در توافق‌نامه‌ی صلح با امریکا عملی نکرده‌اند. به گفته‌ی او، در صورتی که طالبان به تعهدات‌ شان عمل می‌کردند، باید دست‌کم 200 تن از نیروهای امنیتی و دفاعی افغان را آزاد و برای آغاز مذاکرات بین‌الافغانی آمادگی می‌گرفتند.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала