سقوط اقتصادی اتحادیه اروپا با یورو

© Fotolia / Eyetronicسقوط اقتصادی اتحادیه اروپا با یورو
سقوط اقتصادی اتحادیه اروپا با یورو  - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
یک تحلیلگر سیاسی روسیه خطر سقوط اقتصادی اتحادیه اروپا با یورو را پیش بینی  کرد.
  اتحادیه اروپا برای حمایت از کودکان افغانستان 2٫7 میلیون یورو کمک کرد - اسپوتنیک افغانستان
اتحادیه اروپا برای حمایت از کودکان افغانستان 2.7 میلیون یورو کمک کرد

به گزارش اسپوتنیک، واسیلی کولتاشوف رئیس مرکز تحقیقات سیاسی در انستیتوت جامعه جدید روسیه گفت: اگر اقتصاد اتحادیه اروپا با استفاده از پول اروپا ادامه دهد، ممکن است با فروپاشی اقتصادی روبرو شود.

او یادآوری می کند، که پائولو جنتیلیون ، پیش از این کمیسر اقتصادی اروپا گفته بود، که مبارزه با ویروس همه گیر کرونا در نهایت می تواند یورو را تضعیف کند. بنابراین، به گفته وی، رکود عمیق و ناهموار، به دنبال آن بهبودی ناقص و همچنین ناهموار، "خطر واقعی وخیم تر شدن اختلافات (بین کشورهای اتحادیه اروپا) را به همراه دارد، که می تواند بازار واحد و منطقه یورو را تضعیف کند".

واسیلی کولتاشوف گفت: "در اتحادیه اروپا، در مقابل موج جدیدی از بحران جهانی، که همچنین از شمال منطقه یورو، ثروتمند و بی دغدغه تأثیر پذیرفته است، اگر در مورد بانک ها صحبت کنیم، این مشکل پدید آمده است: اگر اقتصاد اتحادیه اروپا روی یورو نگه داشته شود، این اقتصاد سقوط می کند.

به گفته وی، سرمایه داران و سیاستمداران اروپایی می خواهند یورو به یک ارز بین المللی قوی تر تبدیل شود و برای اقتصاد این به معنای "عمیق ترین افسردگی" است.

وی گفت: "وضعیت ایتالیا را تصور کنید: همه گیر به پایان رسیده است و فصل گردشگری در جایی در ماه اگوست و سپتامبر بازگشایی می شود. مردم گزینه هایی دارند: یا به ترکیه بروند، که به دلیل ریزش لیرا، یا اکنون به ایتالیا ارزان تر است.

این دانشمند علوم سیاسی می گوید: "همین مسئله برای یونان و اسپانیا نیز وجود دارد. آنها بازارها را از دست می دهند. دلیل این امر وجود یورو است".

همچنین اخراج و افت سطح زندگی و همچنین انتقال خانوارها به یک رژیم ریاضتی بیشتر، به بازارها آسیب خواهد زد.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала