کمک ۴۰۰ میلیون دالری بانک جهانی برای مدیریت بحران کرونا در افغانستان

© AFP 2023 / TIM SLOAN / کمک ۴۰۰ میلیون دالری بانک جهانی برای مدیریت بحران کرونا در افغانستان
کمک ۴۰۰ میلیون دالری بانک جهانی برای مدیریت بحران کرونا در افغانستان - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
بانک جهانی قرار است ۴۰۰ میلیون دالر را برای مدیریت بحران کرونا به افغانستان کمک کند.
کرونا؛ بانک جهانی 100 میلیون دالر به افغانستان کمک کرد - اسپوتنیک افغانستان
کرونا؛ بانک جهانی 100 میلیون دالر به افغانستان کمک کرد

به گزارش اسپوتنیک به نقل از طلوع نیوز،  در یک خبرنامه بانک جهانی آمده ‌است، که هیات مدیره بانک جهانی این بسته کمکی را امروز جمعه تصویب کرده ‌است.

در خبرنامه هم‌چنان آمده‌است: "این کمک مالی که در چوکات «برنامه پالیسی انکشاف مشوقه ها» در افغانستان به مصرف می‌رسد شامل ۱۶۰ میلیون دالر امریکایی کمک اداره انکشاف بین المللی که بخش فراهم کننده کمک‌های مالی گروه بانک جهانی برای فقیر ترین کشور های جهان است. و ۲۴۰ میلیون دالر امریکایی کمک صندوق بازسازی افغانستان که بانک جهانی مدیریت آنرا به نمایندگی از ۳۴ کشور و تمویل کنندگان بین‌المللی برعهده دارد، می‌باشد".

بانک جهانی می‌گوید، که افغانستان در سال ۲۰۲۰ میلادی با ابهام های بی شماری روبرو است؛ بحران جهانی ناشی از شیوع ویروس کووید ۱۹ تاثیرات ناگوار را روی اوضاع افغانستان برجا گذاشته است.

مسدود شدن مرز ها، توقف خدمات ترانسپورتی و ترانزیت کالاهای تجارتی سبب کاهش عواید دولت شده و همزمان با آن تنفیذ مقررات قرنطین سراسری و اقدامات پیشگیرانه جهت جلوگیری از شیوع ویروس کرونا تاثیرات منفی بالای وضعیت اقتصادی کشور می‌تواند داشته باشد. 

بانک جهانی می‌افزاید، که فقر  در افغانستان به صورت عمیق و گسترده وجود داشته و ابهامات سیاسی و امنیتی نیز در کشور هم چنان ادامه دارد.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала