رهبر اپوزیسیون ترکیه: اردوغان دیگر نمی‌تواند به حکومت خود ادامه دهد

© AFP 2023 / Adem Altanرهبر اپوزیسیون ترکیه: اردوغان دیگر نمی‌تواند به حکومت خود ادامه دهد
رهبر اپوزیسیون ترکیه: اردوغان دیگر نمی‌تواند به حکومت خود ادامه دهد - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
کمال قیلیچ داروغلو: حکومت اردوغان نه تنها به مخالفان گوش نمی‌کند بلکه حرف هر کسی که مخالف رای اوست را نیز نمی‌شنود، افرادی که کشور را اداره می‌کنند باید بدانند که چگونه در تعامل با دیگران با لیاقت و مودبانه برخورد کنند کما اینکه باید بدانند که چگونه همه را به نفع کشور مهار کنند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از العربیه، کمال قیلیچ داروغلو، رهبر حزب جمهوری‌‌خواه خلق در ترکیه که یکی از مخالفان اصلی رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه محسوب می‌شود، در یک مصاحبه تلویزیونی اظهار داشت: اردوغان با سیاست سرکوب آزادی‌ها و آسیب‌رساندن به دمکراسی و اقتصاد ترکیه دیگر نمی‌‌تواند به حکومت خود ادامه دهد.

رهبر حزب جمهوری‌‌خواه خلق ترکیه افزود که نظام پارلمانی قدرتمند بار دیگر باید به ترکیه برگردد، چرا که نظام ریاست جمهوری ضررهای زیادی به این کشور وارد آورده است.

ابراز همبستگی اردوغان با ترامپ در مقابله با کرونا - اسپوتنیک افغانستان
ابراز همبستگی اردوغان با ترامپ در مقابله با کرونا

این اظهارات قیلیچ‌داروغلو در حالی بیان می‌شود، که آخرین نظر سنجی در ترکیه نشان داده که محبوبیت اردوغان به شدت کاهش یافته و احتمال پیروزی او در انتخابات ریاست جمهوری آینده کم است.

داروغلو بیان داشت: هرکسی برای دوره‌‌ای خاص می‌تواند در قدرت باقی بماند اما زمانی که پایگاه مردمی را از دست بدهد و نتواند آرای رای‌دهندگان را بدست آورد به ناچار از قدرت خارج می‌شود برای اردوغان نیز وضع به همین شکل است.

قیلیچ داروغلو در این مصاحبه تلویزیونی با اشاره به بحران کرونا ادامه داد: بحران شیوع ویروس كرونا در ترکیه فرصتی بود برای جامعه تا مردم خوب فکر کنند و شرایط ترکیه به دوران پیش از ویروس برنگردانند.

وی افزود، ترکیه بیشترین سهم پیامدهای ناشی از بحران كرونا را داده است زیرا ما فقر را افزایش دادیم و نرخ‌ها را افزایش دادیم. بیکاری و مفهوم دولت اجتماعی کاملا از بین رفته است.

رهبر حزب خلق ترکیه یاد آور شد: رئیس جمهوری نباید تنها برای حزب خود کار کند و دیگران را به عنوان رقیب ببیند، او تنها فردی است که باید همه را به آغوش بگیرد.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала