واکنش طالبان به پرتاب شهروندان افغان به دریا از سوی سربازان ایرانی

© AP Photo / Allauddin Khanواکنش طالبان به پرتاب شهروندان افغان به دریا از سوی سربازان ایرانی
واکنش طالبان به پرتاب شهروندان افغان به دریا از سوی سربازان ایرانی - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
پس از آنکه شهروندان افغانستان از سوی سربازان ایرانی به دریا پرتاب شدند، طالبان گفته اند که عاملان این قضیه باید مجازات شوند.

به گزارش اسپوتنیک، ذبیح‌الله مجاهد سخنگوی طالبان، در واکنش به پرتاب شهروندان افغان به دریا توسط سربازان ایرانی، در صفحه توییتر نوشته است: از مقامات ایران می‌خواهیم که با هموطنان ما، بر اساس ترحم، اخوت اسلامی و اصول همسایگی برخورد نماید.
مجاهد می‌گوید: "از مقامات ایرانی می‌خواهیم که این حادثه دردناک را به دقت بررسی کرده، عاملان آنرا مجازات نمایند و در آینده از چنین رویدادها جلوگیری کنند."

 پرتاب شهروندان افغان به دریا توسط سربازان ایرانی  - اسپوتنیک افغانستان
پرتاب شهروندان افغان به دریا توسط سربازان ایرانی

روز گذشته ویدیویی در فضای مجازی منتشر شد که در آن شماری از شهروندان افغانستان مدعی شدند، که سربازان ایرانی، پنجاه کارگر افغان را پس از لت و کوب به دریا انداخته اند، که تا اکنون 12 تن سالم و اجساد 7 تن دیگر که جان باخته اند، بدست آمده است.
جیلانی فرهاد، سخنگوی والی هرات در صحبت با رسانه ها می‌گوید که ادعاها در مورد پرتاب شماری از شهروندان افغانستان در منطقه‌ی مرزی با ایران توسط «افراد ایرانی» به مقام‌های محلی هرات رسیده و آنان در حال بررسی این موضوع هستند.
سخنگوی والی هرات گفت که تاکنون سه جسد به بیمارستان هرات منتقل شده‌اند و مقام‌های محلی هرات «برای بررسی صحت و سقم این موضوع هیات تعیین کرده است.»
این کارگران که به منظور کار به طور قاچاقی قصد رفتن به کشور ایران را داشتند، شب گذشته پس از آنکه از منطقه ی "دهانه‌ای ذوالفقار" در مربوطات ولسوالی گلران هرات، به داخل خاک ایران شده بودند، توسط سربازان ایرانی گرفتارشده و به دریا پرتاب می‌شوند.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала