متهم کردن امریکا توسط روسیه به خاطر بازنویسی تاریخ پیروزی بر آلمان نازی

© Sputnik / Anatoliy Garaninمتهم کردن امریکا توسط روسیه به خاطر بازنویسی تاریخ پیروزی بر آلمان نازی
متهم کردن امریکا توسط روسیه به خاطر بازنویسی تاریخ پیروزی بر آلمان نازی - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
سفارت روسیه در ایالات متحده امریکا از واشنگتن خواست تا از اجرای برنامه های شبه تاریخی با هدف بازنویسی تاریخ پیروزی اتحاد شوروی در جنگ بزرگ میهنی در برابر فاشیسم دست بردارد.
چگونگی تصرف آرشیف استخباراتی آلمان نازی توسط اداره اسمرش شوروی - اسپوتنیک افغانستان
چگونگی تصرف آرشیف استخباراتی آلمان نازی توسط اداره اسمرش شوروی

به گزارش اسپوتنیک، این فراخوان پس از انتشار شرایط یکی از چنین برنامه هایی در وبسایت  نمایندگی دیپلماتیک امریکا در مجارستان صورت گرفت.

در توضیحات مسابقه بر سر اعطای گرانت وزارت امور خارجه امریکا که به 75 سالگرد پیروزی در جنگ جهانی دوم اختصاص یافته، از شرکت کنندگان  بالقوه دعوت می شود توجه خود معطوف سرگذشت افراد مشخص و شواهد شفاهی "از جمله اقدامات انسان دوستانه و ​​مقاومت و همچنین خشونت و همکاری در گرما گرم هولوکاست و جنگ جهانی دوم و تحت استبداد و ظلم اتحاد جماهیر شوروی" کنند.

در بیانیه منتشره در صفحه فیسبوک سفارت روسیه در واکنش به این طرح امریکا آمده است: "در 75 مین سالگرد پیروزی بزرگ، وزارت امور خارجه امریکا كوشش وقیحانه دیگری را برای بازنویسی تاریخ و به فراموشی سپردن سهم قاطع ملت های  اتحاد جماهیر شوروی در پیروزی بر نازیسم و پایان هولوكاست انجام می دهد. ما از طرف امریكایی می خواهیم از دنبال کردن برنامه های عامداً نادرست، ناشایست و شبه تاريخی دست بردارد".

یادآوری می کنیم، که پیش از این سرگئی ریابکوف معاون وزیر خارجه روسیه اظهار داشت، که ایالات متحده امریکا در تلاش است با برگ بازنویسی تاریخ به نفع خود از جمله با هدف اندک جلوه دادن نقش ارتش سرخ در پیروزی در جنگ جهانی دوم بازی کند.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала