ویروس کرونا به زندان «پلچرخی» هم رسید؟

© Photo / ریاست محبس مرکزی پلچرخیزندان پلچرخی کابل
زندان پلچرخی کابل - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
در حالی که دولت آزادی شماری از زندانیان را برای مقابله با ویروس کرونا آغاز کرده است، برخی کاربران در شبکه‌های اجتماعی از شیوع کرونا در زندان «پلچرخی» خبر دادند.

به گزارش اسپوتنیک، پس از ابراز نگرانی از احتمال شیوع ویروس کرونا در زندان‌های افغانستان و تاثیر آن در روند صلح این کشور برخی کاربران شبکه‌های اجتماعی در افغانستان از ابتلای شماری از زندانیان پلچرخی به این ویروس خبر می‌دهند.

کاربران می‌گویند که ویروس کرونا میان زندانیان پلچرخی، بزرگترین زندان افغانستان، گسترش یافته و به وضعیت بهداشتی این زندانیان رسیدگی نمی‌شود.

این اخبار هنوز مورد تایید یا رد مقامات مربوطه افغان قرار نگرفته علاوه بر زندانیان، شماری از نگهبانان پلچرخی نیز به این ویروس مبتلا شده‌اند.

 

شیوع ویروس کرونا در زندان پلچرخی در حالی مطرح می‌شود که  رئیس جمهور «اشرف غنی» اخیرا با هدف جلوگیری از شیوع ویروس کرونا فرمان آزادی بیش از 12 هزار نفر را از زندان‌های افغانستان صادر کرد.

اشرف غنی پیش از این در ماه حمل نیز حکم آزادی حدود 10 هزار زندانی دیگر را صادر کرده بود.

پیش از این نیز منابع آگاه از روند صلح افغانستان با اشاره به همه‌گیری ویروس کرونا و احتمال شیوع آن در زندان‌های افغانستان اظهار کرده بودند که مرگ احتمالی زندانیان طالبان و دولت پیش از تبادل شدن بر اثر ابتلا روند صلح را با بیش از پیش پیچیده می‌کند.

دولت افغانستان تاکنون 550 نفر از زندانیان طالبان را آزاد کرده و در مقابل نیز طالبان 60 زندانی را آزاد کرده است.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала