هیأت حکومتی برای بررسی ادعای تجاوز جنسی دو پولیس به جاغوری رسید

© Photo / FB/دفتر شورای امنیت ملی- د ملي امنيت شورا دفتر / هیأت حکومتی برای بررسی ادعای تجاوز جنسی دو پولیس به جاغوری رسید
هیأت حکومتی برای بررسی ادعای تجاوز جنسی دو پولیس به جاغوری رسید - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
این هیات موظف گردیده است تا رویداد پیش آمده را بصورت دقیق و همه جانبه بررسی نموده و اقدامات لازم را در پرتو قانون نافذه کشور انجام خواهند داد.

به گزارش اسپوتنیک، دفتر شورای امنیت ملی افغانستان، دفتر شورای امنیت ملی افغانستان با نشر خبرنامه‌ای اعلام کرده است که هیاتی از سوی دولت جهت برسی و چگونگی وقوع حادثه در ولسوالی جاغوری- غزنی توظیف گردید.

  بازداشت دو پلیس در غزنی به اتهام تجاوز جنسی   - اسپوتنیک افغانستان
بازداشت دو پلیس در غزنی به اتهام تجاوز جنسی

در خبرنامه شورای امنیت، آمده است که این هیات به رهبری دفتر شورای امنیت ملی و با عضویت رئیس سارنوالی مبارزه با جرایم عسکری نماینده‌گان اداره ارگان‌های محل، ریاست عمومی امنیت ملی و مبارزه با جرایم سنگین، جهت برسی بیشتر قضیه عازم ولسوالی جاغوری گردیدند.
یادآوری می‌کنیم که منابع مردمی در ولسوالی جاغوری گفته بودند که بر دو زن شوهردار از سوی کارمندان فرماندهی پولیس این ولسوالی تجاوز شده است.
بعد از این رویداد، مردم تعمیر ولسوالی و فرماندهی پولیس را محاصره کرده و خواهان عدالت در این رابطه هستند.
شاه حسین مرتضوی مشاور رئیس جمهور می گوید که این رویداد با وزیر داخله و معین امنیتی در میان گذاشته شده است.
همچنان به نقل از وزیر داخله گفته است که دو سرباز متهم به تجاوز بازداشت شده و فرمانده پولیس، آمر جنایی جاغوری نیز برای وی به نقل از وزیر داخله گفته است که دو سرباز متهم به تجاوز بازداشت شده و فرمانده پولیس و آمر جنایی فرماندهی پولیس جاغوری نیز برای تحقیقات بیشتر احضار شده اند.
مردم جاغوری خواهان یدگی به این قضیه هستند و می گویند که چندین ماه به این سو، فساد اخلاقی در فرماندهی پولیس جریان دارد.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала