استفاده از داروی روماتیسم برای درمان کرونا در فرانسه

© AP Photo / Francois Moriاستفاده از داروی روماتیسم برای درمان کرونا
استفاده از داروی روماتیسم برای درمان کرونا  - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
نخستین نتایج یک آزمایش بالینی نشان می‌دهد که داروی توسیلیزومب ضد روماتیسم برای درمان عوارض سخت COVID-19 ، بیماری ناشی از ویروس کرونا، اثرات بسیار مثبت دارد.

به گزارش اسپوتنیک، در حالیکه شمار آزمایش‌های بالینی واکسن و داروهای درمان بیماری COVID-19  ناشی از ویروس کرونا در جهان رو به افزایش است، نهاد دولتی هماهنگ کننده امور بیمارستان‌های پاریس و منطقه ایل- دو-فرانس موسوم به« Assistance publique - Hopitaux de Paris» روز دوشنبه با انتشار نتایج اولیه آزمایش داروی توسیلیزومب به روی بیماران از تاثیر مثبت این دارو در کاهش عوارض شدید COVID-19  خبر داده است.

«توسیلیزومب» دارویی است که از آن برای درمان روماتیسم،‌ بیماری‌های مفصلی و آرتریت استفاده می‌شود. استفاده از این دارو همچنین روشی شناخته شده برای سرکوب سیستم ایمنی است تا بیماری‌های مرتبط با روماتیسم در مدت زمان کمتری بهبود بیابند.

 یک داروی ویروس کرونا خطرناک ثابت شد - اسپوتنیک افغانستان
یک داروی ویروس کرونا خطرناک ثابت شد

در گزارش نهاد هماهنگ کننده امور بیمارستانی در منطقه پاریس آمده است که بر اساس نتایج تحقیق انجام شده،‌ داروی «توسیلیزومب» نقش موثری در جلوگیری از واکنش‌‌های شدید و غیرطبیعی سیستم ایمنی موسوم به «طوفان سیتوکین» در بدن برخی بیماران بسیار بد حال مبتلا به COVID-19   دارد.

سیتوکین‌ها که هنگام مواجه شدن بدن با عفونت و پیش از هر حمله دیگر ویروسی از سوی سیستم ایمنی آزاد می‌شوند در شرایط عادی زمینه ایجاد نوعی هشدار را برای مقابله با عوامل بیرونی فراهم می‌کنند. این در حالیست که طوفان سیتوکین وقتی ایجاد می‌شود که سیتوکین‌ها در تلاشی اشتباه برای ایمن نگه‌داشتن بدن، به اعضای مختلفی ازجمله ریه‌ها و کبد حمله می‌کنند و ممکن است درنهایت موجب مرگ بیمار شوند.

آزمایش بالینی انجام شده برای تاثیر داروی «توسیلیزومب» بر بیماران COVID-19  نشان می‌دهد که واکنش‌های شدید و غیر طبیعی سیستم ایمنی افرادی که این دارو به آنها داده شده به خوبی مهار شده و از وخامت و حتی مرگ آنها نیز جلوگیری به عمل آمده است.

داروی «توسیلیزومب» به صورت بالینی به روی 129 بیماری که به دلیل ابتلا به COVID-19  به شکل حاد از عفونت ریه رنج می‌بردند آزمایش شده است. در بیانیه نهاد هماهنگ کننده امور بیمارستانی در منطقه پاریس آمده است که این بیماران در عین حال در وضعیتی نبودند که به بخش مراقبت‌های ویژه منتقل شوند.

هزینه درمان با این دارو 900 یورو عنوان شده که یک دهم هزینه بستری شدن بیماران دارای عواض حاد در بخش مراقبت‌های ویژه یعنی 9 هزار یورو است.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала