درمانگاه‌های شهر ووهان چین بیمار کرونایی ندارند

© REUTERS / Tyrone Siuدرمانگاه‌های شهر ووهان چین بیمار کرونایی ندارند
درمانگاه‌های شهر ووهان چین بیمار کرونایی ندارند - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
کمیته صحی چین، اعلام کرده است که درحال حاضر در شفاخانه‌های این شهر هیچ مبتلا وجود ندارد.

به گزارش اسپوتنیک، در حالیکه ویروس کرونا موسوم به «کووید-19» اواسط ماه دسمبر در شهر ووهان واقع در مرکز چین گزارش شد و بعد این ویروس در تمام کشورهای جهان شیوع یافت. اما حالا می فن، مسئول کمیته امور صحی چین، اعلام کرده است که درمانگاه‌های شهر ووهان چین از وجود مریضان کرونایی پاک شده و هیچ بیماری وجود ندارد.
می فن، گفت: "به لطف تلاش‌های دسته‌جمعی پزشکان ووهان و سر تا سر کشور امروز، یکشنبه (26اپریل) در شفاخانه‌های این شهر مریض مبتلا به کرونا وجود ندارد."

 در چین به غیر از ووهان، هیچ واقعه ابتلا به کرونا دیده نشده است  - اسپوتنیک افغانستان
در چین به غیر از ووهان، هیچ واقعه ابتلا به کرونا دیده نشده است

از زمان ابتلا به این بیماری همه گیر در شهر هوبئی، تاکنون بیش از 68 هزار مورد عفونت شناسایی شده است که از این تعداد بیش از 50 هزار مورد کرونا ویروس در ووهان بوده است. براساس آخرین داده ها، 63604 نفر در این شهر بهبود یافته اند، بیش از 4.5 هزار بیمار قربانی ویروس شده اند که از این میان حدود 3.9 هزار کشته در ووهان ثبت شده است.
بر اساس آخرین آمار تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در این کشور به 192هزار و 994 تن رسیده است که از این میان به تعداد 25 هزار و 969 تن جان‌های خود را ازدست دادند.
در حال حاضر آمار کلی مبتلایان به ویروس کرونا در جهان از مرز 2 میلیون و 923821 هزار تن گذشته و شمار جان‌باختگان به 203319 هزار نفر رسیده است و بیش از 837711 هزار نفر نیز تاکنون بهبود یافته‌اند.
اسپانیا، ایتالیا، فرانسه، آلمان و انگلیس از کشورهایی هستند که پس از آمریکا بیشترین آمار مبتلایان به کرونا در جهان را به خود اختصاص داده‌اند.
اروپا پس از امریکا دومین کانون شیوع کرونا گفته می‌شود که نزدیک به یک‌ونیم میلیون نفر در این کشورها به کرونا مصاب شده‌اند و هزاران نفر جان شان را از دست داده‌اند.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала