آزار جنسی کارمندان زن در زندان های افغانستان

© Fotolia / Hikdaigaku86 آزار جنسی کارمندان زن در زندان های افغانستان
 آزار جنسی کارمندان زن در زندان های افغانستان - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
رییس عمومی اداره تنظیم امور زندان ها می گوید که بر اساس شکایات و یافته ها، شماری از کارمندان زن زندان ها از سوی کارمندان مرد مورد آزار و اذیت جنسی قرار می گیرند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرنامه، احمد راشد طوطاخیل امروز سه شنبه (۲ثور) در یک نشست خبری، یافته های بررسی این اداره در مورد وضعیت کنونی زندان‌ها را گزارش داد و گفت، روند اصلاحات برای بهبود وضعیت زندان ها آغاز شده است.

طوطاخیل از تمام نهادهای جامعه مدنی، رسانه ها، شبکه های حمایت از حقوق زنان و نهادهای حقوق بشر خواست تا از روند اصلاحات در زندان ها نظارت کنند.

او تاکید کرد: “بر اساس یافته های این اداره، فساد و استفاده از مواد مخدر در زندان ها جریان داشته و حتی در پروسه قرنطین هم مواد مخدر به داخل زندان‌ها انتقال یافته که نشان می‌دهد مسوولین زندان ها در آن دست دارند.”

رییس عمومی اداره تنظیم امور زندان ها همچنان گفت: “وسایط دولتی مربوط به زندان ها از طرف افراد غیر مسوول استفاده می شود، زندانی ها به تلفن های هوشمند دسترسی دارند، کانتین ها منبع فساد در محابس است و برای زندانیان مریض هیچ نوع توجهی صورت نمی گیرد.”

طوطاخیل خاطرنشان کرد که روند غیرنظامی سازی زندان‌ها آغاز شده و مدیریت زندان ها به دست کارمندان غیرنظامی خواهد بود و این اداره پس از این توسط افراد حرفه‌ای،و متعهد رهبری و مدیریت می شود.

او تاکید کرد که به تمام مشکلات در زندان ها، رسیدگی و با مفسدین برخورد جدی صورت خواهد گرفت و  پس از این دروازه های زندان ها به روی نظارت بسته نمی باشد، بلکه تمام نهادهای مدنی می توانند از زندان ها نظارت کنند.

طوطاخیل در اخیر افزود که بر اساس فرمان اخیر رئیس جمهور پیرامون عفو زندانیان جنایی به خاطر جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، تاکنون ۵ هزار و ۵۸۶ تن از زندان ها آزاد شده اند.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала