سازمان همکاری اسلامی بخاطر کروناویروس نشست اضطراری برگزار می‌کند

© Photo / Organisation of Islamic Cooperation (OIC)سازمان همکاری اسلامی بخاطر کروناویروس نشست اضطراری برگزار می کند
سازمان همکاری اسلامی بخاطر کروناویروس نشست اضطراری برگزار می کند - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
وزیران خارجه کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی روز چهارشنبه نشستی مجازی برای بررسی پیامدهای ناشی از ویروس کرونا بر امنیت و ثبات مالی این کشورها برگزار خواهند کرد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایرنا، دفتر مطبوعاتی سازمان همکاری اسلامی به نقل از دبیرخانه این سازمان اعلام کرد که روز چهارشنبه، نشست فوق‌العاده کمیته اجرایی سازمان را در سطح وزیران خارجه از طریق ویدیو کنفرانس برگزار خواهد کرد.

چهل کارمند ریاست جمهوری افغانستان به کرونا مبتلا شده‌اند - اسپوتنیک افغانستان
چهل کارمند ریاست جمهوری افغانستان به کرونا مبتلا شده‌اند

این نشست به ریاست عربستان به عنوان رئیس دوره‌ای چهاردهمین اجلاس سران اسلامی برگزار می شود. یوسف بن احمد العثیمین دبیرکل سازمان همکاری اسلامی در این‌باره گفت : وزیران خارجه در این نشست آثار و پیامدهای بیماری همه‌گیر ویروس کرونا را بر امنیت و ثبات مالی کشورهای عضو این سازمان بررسی خواهند کرد.

وی تصریح کرد که این نشست فوق‌العاده در چارچوب سلسله اقدامات انجام شده این سازمان از زمان شروع اپیدمی کرونا و به منظور تحقق اهداف منشور این سازمان برگزار می‌شود که کشورهای عضو را در موارد فوق‌العاده انسانی به تقویت همکاری و هماهنگی با یکدیگر فرا می‌خواند.

او افزود: سازمان همکاری اسلامی و نهادهای وابسته با کشورهای عضو این سازمان، همواره در ارتباط است تا هرآنچه می‌توانند برای کاهش عواقب ناشی از کرونا انجام دهد.

دبیرکل سازمان همکاری اسلامی از کمک های بانک توسعه اسلامی و صندوق همبستگی اسلامی برای کاهش پیامدهای ناشی از این بیماری قدرانی کرد.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала