روسیه و هفت کشور دیگر خواستار لغو فوری تحریم‌ها شدند

© REUTERS / Brendan McDermidروسیه و هفت کشور دیگر خواستار لغو فوری تحریم‌ها شدند
روسیه و هفت کشور دیگر خواستار لغو فوری تحریم‌ها شدند - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
نمایندگان دائمی هشت کشور در سازمان ملل به آنتونی گوترش نامه‌ای را ارسال کردند و خواستار لغو کامل و فوری تحریم‌های یک جانبه که مانع از مبارزه کشور به ویروس کرونا می‌شود، شدند.

به گزارش اسپوتنیک، نمایندگان دائمی روسیه، چین، ایران، سوریه، کوریای شمالی، کوبا، نیکاراگوئه و ونزوئلا در سازمان ملل، به آنتونی گوترش، دبیرکل این سازمان نامه‌ای ارسال کردند و خواستار لغو کامل و فوری تحری‌های یک جانبه که مانع مبارزه کشور از ویروس کرونا می‌شود، شدند.

نامه به دستور وزرای خارجه هشت کشور به دبیرکل سازمان ملل متحد ارسال شده و کاپی آن در توییتر نماینده دائمی روسیه در سازمان ملل منتشر شده است.

در متن نامه آمده است: امروز یک دشمن مشترک داریم او هم ویروس کرونا. زمان آماده سازی تسریع و پیشرفت فرا رسیده است. دولت‌های ما اراده سیاسی و اخلاقی را برای حرکت در این جهت دارند.

با این وجود ، همانطور که در این سند ذکر شده است ، نویسندگان نامه «مجبورند بپذیرند که این مسئله برای آن دسته از کشورهایی که اکنون با تحریم های یکجانبه ، غیرقانونی و ناقض ناهنجار قوانین بین‌المللی و منشور سازمان ملل، روبرو هستند، دشوار و حتی  غیرممکن است».

همچنان در متن این نامه آمده است: با توجه به موارد فوق ما با احترام از شما می‌خواهیم که خواستار لغو کامل و فوری چین اقدامات اجباری غیرقانونی و غیر منطقی از جمله فشار اقتصادی... شوید تا تمام کشورها با اطمینان با کرونا ویروس مبارزه کنند.

براساس آخرین آمار سازمان جهانی صحت، در سراسر جهان بیش از 372 هزار نفر به این بیماری مبتلا شده اند که از آن جمله بیش از 16 هزار نفر جان باخته اند.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала